Connect with us

Genel

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

Yayın tarihi:

-

“Freudenberg Sızdırmazlık Elemanları ile Türkiye’nin Rüzgar Enerjisi Projelerine katkı için buradayız”

 

Doğal kaynaklarla sürdürülebilir bir yaşam giderek önem kazanmakta ve uzun vade de hayatta çok önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır.Son yıllar da Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi teknolojileri dünyada hızla yayılmakta olup bu Teknolojilere yatırım her geçen gün artmaktadır. Çevresel etkilere karşı daha verimli, dayanıklı, güvenilir, maliyeti-uygun, sorunsuz kurulum ve bakım için yenilenebilir doğal kaynaklar önemli bir hal almaktadır.

Her uygulama için doğru çözüm: “Freudenberg Sealing Technologies”

Freudenberg Sızdırmazlık Teknolojileri çığır açan sızdırmazlık çözümleri ile rüzgar enerjisi sektöründe yer alan tüm kriterleri karşılamaktadır. Malzeme ve üretim süreçlerinde mümkün olan en yüksek kalite standartlarını sunmak ve yüzde yüz performans için gerekli tüm teknik desteği vermekle birlikte, teknik çözümlere de katkı sağlamaktadır. Freudenberg Sızdırmazlık Teknolojileri rüzgar enerjisi türbinlerinde ana rotor-rulman, bıçak yatakları, hidrolik alanlardaki çözümler, ses azaltma elemanları ve motor kısımlarındaki sızdırmazlık çözümleri ile büyük bir öneme sahiptir.

Freudenberg SızdırmazlıkTeknolojileri rüzgar enerjisi sektörüne bünyesinde olan Simmering yağ keçeleri,O-Ring’ler, hidrolik akümülatörler, profil halkaları ve daha birçok ürün ile sektöre hizmet vermektedir.

Freudenberg Sızdırmazlık Teknolojileri, rüzgar enerjisi alanında yenilikçi çözümleri ile daha verimli, güvenilir ve en önemlisi daha güzel bir dünya için çalışmaya ve projelere destek vermeye devam edeceğini her fırsatta dile getirmektedir.

Freudenberg

“FREUDENBERGSEALING TECHNOLOGIE- THE BEST SOLUTION FOR ENERGY SECTOR”

SealingSolutions For Renewable Energy, Energy Transmission And Distribution

Asustainable approach to natural resources is becoming increasingly importantand is emerging as a question of survival in the long run. The demand forrenewable energy from wind power and solar technologies is already climbing.Efficient, reliable, cost-effective, resistant to environmental influences, andtrouble-free during installation and maintenance: That’s what wind power andsolar systems are supposed to be. Decentralized energy production and a densenetwork expansion require reliable and low-maintenance facilities to transmitand distribute energy.

The right solution for everyapplication

Ground-breakingsealing solutions from Freudenberg Sealing Technologies meet all thesecriteria. They offer the highest possible quality standards in materials andproduction processes, and precisely the performance that the industry islooking for. The result: Innovative solutions from Freudenberg SealingTechnologies are ready to go for every application.

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com