Connect with us

Sektör Haberleri

YEKA RES-3 yarışma ilanı yayınlandı

Published

on

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2.000 MW kapasite hakkı için düzenlenecek YEKA RES-3 yarışa ilanını yayınladı. Yarışmalar ile MW başına 35 gigavat-saat üretim için alım garantisi sağlanacak.

YEKA RES-3 yarışma ilanı Resmî Gazete’de yayınladı. İlana göre 42 bağlantı bölgesinde düzenlenecek yarışmalar ile 20 MW ila 90 MW arasında değişen büyüklüklerde kapasite tahsisleri gerçekleştirilecek.

Yarışmalarda başlangıç tavan fiyatı 45 kuruş/kilovat-saat olarak belirlendi.

Elektrik enerjisi alım süresi ise bağlantı kapasitesinin her bir MW değeri için RES’in ilk kabul tarihinden itibaren üretilen ilk 35 gigavat-saat miktarındaki elektrik enerjisinin iletim ve/veya dağıtım sistemine verildiği süre ile sınırlı olacak.

Yarışmalar için başvurular 12 Ekim 2021 tarihinde alınacak, yarışma yeri ve tarihine ilişkin duyuru ise daha sonra yapılacak.

Yarışma duyurusunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com