Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Siemens Gamesa, Filipinler’deki en büyük rüzgar enerjisi santraline türbin tedarik edecek

Published

on

Siemens Gamesa, Filipinler’de, ülkede şimdiye kadar yapılmış en büyük rüzgar santrali için 32 türbinin kurulumunu ve işletimini gerçekleştirmek üzere arazi tahsis etti.

160 MW’lık Balaoi & Caunayan rüzgar projesi, Asya’nın yenilenebilir enerji geliştiricilerinden UPC Renewables ve AC Energy tarafından yürütülüyor. Projede 18 adet SG 5.0-145 ve 14 adet SG 5.0-132 türbini yer alacak. Her iki tip de bölge için en avantajlı türbini modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca, Siemens Gamesa ile rüzgar santralinin performansını optimize etmek üzere 5 yıllık servis ve bakım anlaşması da imzalanacak.

Elektrik enerjisi talebinde yıllık %6 artışın söz konusu olduğu Filipinler, Güneydoğu Asya’nın en kalabalık ikinci ülkesi durumunda. İthal fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak için bir strateji uygulamaya alındı. Yenilenebilir enerji tesisleri için 2030’a kadar %35’lik bir hedef belirlendi. Süregelen teknolojik gelişmeler rüzgar enerjisini şimdiden ülkenin en ucuz yerel elektrik kaynaklarından biri haline getirdi.

Siemens Gamesa Güneydoğu Asya Satış Müdürü Mart Huismans, “UPC Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve AC Enerji ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı genişletmekten ve Filipinler’de uzun zamandır beklenen olumlu dönüm noktasına beraber ulaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Filipinler’de ve diğer Güneydoğu Asya pazarlarında daha fazla fırsatın ortaya çıkması beklendiğinden, değerli müşterilerimizi desteklemek için gelişmiş ürünler ve özel yenilenebilir enerji çözümleri sunmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Siemens Gamesa, 2014’teki ilk projesinden bu yana, Filipinler’deki RES tüninlerinin %60’ını tedarik etti ve 259 MW’lık altı projenin kurulumuyla öncü konumda bulunuyor. Şirket ayrıca Vietnam, Tayland ve Endonezya’da da lider konumda bulunuyor.

Siemens Gamesa Filipinler Genel Müdürü Jan Zwarteveen, “Filipinler’de rüzgar ve hibrit çözüm sağlamadaki lider konumumuzla, müşteri beklentilerini karşılamak üzere yerel varlığımızı ve deneyimizi artırarak birleştirdik. Rüzgar enerjisinin penetrasyonunu hızlandırmak, birçok haneye düşük maliyetli elektrik getirmek ve topluluklarda iş fırsatları yaratmanın yanı sıra Covid-19 sonrası iyileşme sırasında yerel enerji güvenliğini geliştirmek amacıyla müşterilerimize ve ortaklarımıza destek verecek durumdayız” değerlendirmesini yaptı.

Siemens Gamesa, 1980’lerden bu yana Asya Pasifik’teki genişlemesini sürdürüyor. Şirket; Çin, Pakistan, Japonya, Güney Kore, Vietnam, Endonezya, Filipinler, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 9,45 GW’dan fazla kapasitede kara türbininin kurulumunu gerçekleştirdi. Off-shore tarafında ise 2019 yılında Tayvan’ın ilk projesindeki kurulumu tamamladı (128 MW) ve ek olarak 3 GW’lık proje için tedarikçi olarak tercih edildi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com