Connect with us

Genel

Zorlu arazilerin rüzgar kaynak çalışmalarında güvenilir sonuçlar için Meteodyn WT CFD

Published

on

Türkiye gibi karmaşık alanlarda, rüzgar türbini için uygun olmayan aşırı türbülans ve kuvvetli rüzgar kayması oluşur. Bu değerlerin doğru hesaplanması rüzgar enerjisi projelerinin gerçekleştirilmesi açısından hayati derecede önemlidir. Kaynak değerlendirme ve saha seçimi, enerji amaçlı ölçümler, veri toplama, veri analizi, fizibilite raporu, tesis tasarım ve kurulumu, proje yönetimi, işletme ve bakım çalışmaları ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı proje geliştirme sürecinin tüm aşamalarında güvenilir bir bağımsız mühendislik ve danışmanlık hizmeti sunan Üçyel Enerji tarafından Türkiye pazarına sunulan Meteodyn WT CFD yazılımı, rüzgar kaynak çalışmalarına güvenilir bir çözüm sunuyor.

Computation Fluid Dynamic (CFD) yaklaşımı, son yıllarda karmaşık arazilerdeki rüzgar kaynak çalışmalarında daha doğru sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Türkiye’de geliştirilen rüzgar projelerinin çoğu tepe ve vadilerden oluşan karmaşık araziler üzerinde yer alır. Karmaşık arazi yapısına sahip ormanlık alanlarda ise, rüzgar kaynak analizi ayrıntılı çalışmalar gerektirir. Bu nedenle CFD yaklaşımı rüzgar kaynak çalışmalarında daha doğru sonuçlara ulaşmaya yardım eder.

Daha doğru enerji üretim değerleri, yatırım fizibilitesi ve bunun sonucu olarak yatırım finansmanı açısından önemlidir. Türkiye’de yatırımı planlanan Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projelerinde daha doğru enerji üretim değerlerine ulaşmak için Meteodyn WT CFD yazılımı önemli bir yere sahiptir. Fransız Meteodyn yazılım şirketinin Türkiye temsilcisi olan Üçyel Enerji tarafından pazara sunulan ve eğitim işleri yürütülen Meteodyn WT CFD yazılımı ile rüzgar enerjisi proje sahalarının rüzgar kaynak değerlendirmesi, santral tasarımı, saha uygunluk analizi ve enerji optimizasyonu hesapları yapılır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com