Connect with us

İletim ve Enerji Depolama Teçhizatı

Çin 720 MWh Batarya Depolama pilot projesini onayladı

Published

on

Temiz enerji verimliğini artırma ve şebeke istikrarını iyileştirme yolları arayan Çin, Gansu bölgesinde yer alacak olan ilk büyük batarya depolama pilot projesini onayladı.

Girişimin, Gansu bölgesinin kuzeybatısındaki ilk aşaması 1.2 milyar yuana (174 milyon dolar) mal olacak. Gansu Bölgesi Gelişme ve Reform Komisyonu’nun Aralık sonundaki açıklamasına göre 720 megawatt saat kapasiteyle dört saatte dolum gerçekleşecek. Projenin 2019’da tamamlanması öngörülüyor.

Proje, Çin’de, kullanılabilen güneş ışığı ya da rüzgar miktarına göre dalgalanma gösteren yenilenebilir enerji üretimini dengeleme çabalarını vurguluyor. Ülkenin temiz enerji üretim kapasitesi 706 gigawatt’a yükselirken, rüzgar ve güneşteki kısıntı oranları, Eylül sonu itibariyle sırasıyla % 7.7 ve % 2.9 olarak gerçekleşti. Bölge yetkililerinin ifadesine göre, Gansu projesinin daha sonra genişletilmesi şebekenin ihtiyaçları kadar piyasa koşullarına da bağlı olacak. Proje tamamlandığında Çin’deki en büyük enerji depolama santrali olacak.

Kaynak: Bloomberg News

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com