Connect with us

Bakım- onarım

Komple mühendislik çözümleri sunan Katwind, 2021’de 18 farklı projede görev aldı

Published

on

2016 yılından bu yana rüzgâr enerjisi alanında yaklaşık 3 GW kapasiteye sahip enerjinin sürdürülebilir şekilde çalışması için proje yönetimi ve servis alanlarında başarılı bir şekilde hizmet veren Katwind Enerji, 2021 yılında rüzgâr türbinleri kontrol ve tamirleri kapsamında 3 ayrı ülkeden 18 farklı projede hizmet sağladı.

Sektörde 10 yılı aşkın tecrübesi olan ekibiyle, Avrupa standartlarında mühendislik çözümleri üretme ilkesiyle yola çıkan Katwind Enerji, rüzgar enerji santrali projelerinin her alanında faaliyet gösteren bir şirket. 

2017-2021 yılları arasında rüzgâr türbinleri kontrol ve tamirleri kapsamında Türkiye, Japonya, Pakistan, Fas ve Ukrayna olmak üzere 5 farklı ülkede hizmet veren Katwind; 4 yıl içerisinde 2 ekipten oluşan iple erişim servis hizmetini, 12 ekibe kadar yükseltti. Kaliteli hizmet için tüm gereklilikleri; servis ekibini güçlendirerek, ekiplere gerekli eğitimleri vererek ve gelişimlerine katkıda bulunarak sağlayan firma, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını anlayıp, ihtiyaçlara en iyi ve en kısa zamanda cevap vermeyi garanti altına alıyor. 

2021 yılında rüzgâr türbinleri kontrol ve tamirleri kapsamında Türkiye, Ukrayna ve Fas olmak üzere 3 ayrı ülkeden 18 farklı projede; Nordex, GE, Goldwind ve Senvion türbinlerinde görev alan Katwind, kanat kontrolünden kule içi ekipman kontrolüne, kanat tamirinden nacelle tamirine kadar birçok farklı alanda hizmet verdi. 8 tamir ekibiyle başladığı 2021 yılında, bu sayıyı 12 ekibe kadar yükselten Katwind’in tüm ekiplerinin, kanat tamiri alanında en az 3 yıllık tecrübesi bulunuyor. 24 kişiden oluşan ekibin tamamı IRATA ve GWO sertifikalarına sahip ve iple erişim yöntemi ile türbinlerde bakım/tamir çalışmaları yapabiliyor. 

2020 yılının sonunda bünyesine kattığı ASMUS Kanat Platformu ile müşterilerinin ciddi ve acil kanat tamiri ihtiyaçlarına anında cevap verecek konuma gelen Katwind, 2022 yılı içinde yeni ekipman alımı noktasındaki çalışmalarını sürdürüyor. Firmanın servis ekibinin hazırladığı teknik rapor, puantaj ve metodolojilerle hizmetlerinin takip edilebilirliğini, sunduğu garanti süreleri ile de vermiş olduğu hizmetlerin kalitesinden müşterilerinin emin olmasını güvence altına alıyor. 

2025 yılına kadar 10 farklı ülkede hizmet hedefi

Sunduğu servis hizmetlerinin yanı sıra dünyanın önde gelen rüzgar türbin üreticilerine proje ve saha yönetimi hizmetlerini sağlayacak şekilde personel sağlamaya da devam eden Katwind Enerji, 2016-2021 yılları arasında Türkiye haricinde; Pakistan, Hırvatistan, Ürdün, Ukrayna olmak üzere 4 ülkede de aynı faaliyetleri kapsayan hizmetlerini sunmaya devam etti. Sadece 2021 yılı özelinde Türkiye’de ve yurt dışında 18 farklı proje için saha müdürü, saha asistanı, mekanik ve elektrik süpervizör hizmeti sağlayarak bu alanda önemli firmalardan biri olan Katwind, 2022 yılında da aynı vizyon ile daha çok yurt dışı projelerde benzer hizmetleri sunmayı hedefliyor.

Servis kapsamlı sunmuş olduğu hizmetlerdeki kalite anlayışını, önümüzdeki yıllarda proje kapsamlı hizmetlerde de devam ettirmeyi hedefleyen firma, bu alanda da hizmet ihraç eden özelliğini koruyarak çalıştığı ülke sayısını artırmayı istiyor. 2025 yılına kadar Türkiye dahil olmak üzere 10 farklı ülkede servis alanında hizmet vermeyi planlayan Katwind Enerji, bu hizmetlerinin kalitesini gelişen teknoloji ile harmanlayarak, dünya standartlarında bir rüzgar enerjisi servis sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com