Connect with us

Eğitim ve Kurs

Nordex Türkiye’nin eğitim rüzgarları bu kez doğudan esti

Published

on

Nordex Türkiye rüzgar enerjisi teknik eğitimleri

Rüzgar enerjisi alanında gençlerin istihdamını destekleyen ve enerji sektörüne farklı bakış açıları kazandırarak birçok eğitim projesine imza atan Nordex Türkiye,  Türkiye’nin doğusunda artan rüzgar projeleri sebebiyle bu kez Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Tokat, Malatya, Diyarbakır ve Kahramanmaraş gibi farklı illerdeki üniversitelerin meslek yüksek okullarında öğrenim gören son sınıf ögrencileriyle 25-29 Nisan 2022  tarihlerinde rüzgar türbini teknik egitim programı gerçekleştirdi.

Programa meslek yüksek okullarının elektrik ve enerji, elektrik, elektronik, otomasyon gibi bölümlerde öğrenim gören 110’dan fazla öğrenci başvurmuş olup, üçü kadın toplamda 25 son sınıf öğrencisi eğitim programına katılmışlardır.

Nordex Türkiye Eğitim Ekibi tarafından hazırlanan ve organize edilen eğitimin ilk üç gününde teknik ve teorik bilgiler anlatıldı. Eğitiminin ikinci ve üçüncü günlerinde programa Ates Çelik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Güldoğan, ve Tektuğ Elektrik Üretim Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman Sincik RES yatırımcısı Elvan Tuğsuz Güven konuşmacı olarak katılarak, genç katılımcılarla kendi kariyerleri, yönetimde bulundukları firmaları ve  tecrübeleri hakkında değerli paylaşımlarda bulundular. Teorik eğitimler sonrası, rüzgar türbinlerini yakından inceleyebilmek adına İzmir, Aliağa’da bulunan Akça Rüzgar Enerji Santrali’ne ziyaret gerçekleştirildi. Eğitimin son gününde katılımcılar Nordex Türkiye İzmir Servis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde rüzgar türbini teknik ekipmanlarını ve eğitim simülatörlerini yakından tanıma fırsatı buldular.

Programla ilgili olarak, Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan şunları söyledi:

“Nordex Türkiye olarak, bu eğitim programıyla birlikte, Doğu Anadolu’daki genç arkadaşlarımızın, sektörle ilk tanışmalarına vesile olmayı ve gelecekte Doğu Anadolu’da gelişimine devam edecek olan rüzgar enerjisi sektörünün bir çalışanı olmaları yolunda genç arkadaşlarımızı cesaretlendirmeyi hedefledik.

Bu programda, rüzgar enerjisi sektörüyle ilgili teknik bilgilerin yanısıra, eğitim anlamında Nordex Türkiye olarak neler yaptıklarımızdan, sahalardaki güvenli çalışma koşullarından ve detaylı rüzgar türbini bileşenlerinden bahsedip, Meslek Yüksek Okulu Mezunu arkadaşlarımızın bir rüzgar türbini şirketinde teknik alanda neler yapabileceklerini, hangi teknik alanlarda çalışabilecekleri konularında da arkadaşlarımıza bilgiler verdik.

Program kapsamında, santrallerini katılımcılarımıza açan Akca Enerji’ye, tecübeleriyle ve paylaşımlarıyla programa değer katan Elvan Tuğsuz Güven Hanım’a ve Mahmut Güldoğan Bey’e teşekkür ederiz.

Eğitim Programımıza katılan tüm genç arkadaşlarımıza teşekkür eder ve bu programın gelecekteki kariyerlerini şekillendirme de kendilerine yön gösterici olmasını temenni eder, kendilerine basarilar dilerim.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com