Connect with us

Sektör Haberleri

Nordex Türkiye, Enerjisa Üretim Kadın Çalışanları için Rüzgar Türbini Teknik Eğitimi Düzenledi

Published

on

çeşme res- Vega enerji

Rüzgar enerjisi alanında kadın istihdamını destekleyen ve enerji sektörüne farklı bakış açıları kazandırarak birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Nordex Türkiye, Enerjisa Üretim ile Kayseri’de kurulacak olan Erciyes RES Projesi’ne ilave olarak yeni bir işbirliği daha gerçekleştirdi.

Enerjisa Üretim’in Hukuk, Satın Alma, Santral İşletmeleri, Kurumsal İletişim gibi farklı bölümlerinde görev alan 21 kadın çalışanı için 22-24 Şubat 2022 tarihleri arasında İzmir Nordex Servis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde  rüzgar türbini teknik eğitimi düzenlendi.

Nordex Türkiye Eğitim Ekibi tarafından hazırlanan ve organize edilen eğitimin ilk iki gününde teknik ve teorik bölümlerin anlatılmasının ardından, rüzgar türbinlerini yakından inceleyebilmek için Vega Enerji’ye ait Çeşme Rüzgar Enerjisi Santraline ziyaret gerçekleştirildi. Katılımcılar, eğitimin son gününde TPI Composites Sasalı Kanat Fabrikası ve İzmir Nordex Servis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde hem kanat üretim süreçlerini, hem de rüzgar türbin teknik ekipmanlarını ve eğitim simülatörlerini yakından tanıma fırsatı buldular.

çeşme res- Vega enerji

Vega Enerji-Çeşme Rüzgar Enerjisi Santrali

Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan şunları söyledi:

Bu programda, Enerjisa Üretim’deki Kadın çalışma arkadaşlarımıza rüzgar enerjisi sektörüyle ilgili teknik bilgilerin yanısıra, eğitim anlamında Nordex Türkiye’de neler yapıldığı, sahalardaki güvenli çalışma koşulları ve detaylı rüzgar türbin bileşenleri hakkında bilgiler verildi. Program kapsamında, santrallerini ve kanat üretim tesislerini katılımcılarımıza açan Vega Enerji’ye ve TPI Composites’e de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bu programla, Enerjisa Üretim’in yenilebilir enerjide özellikle rüzgar alanındaki hedeflerinin gerçekleştirilmesinin desteklenmesi ve Enerjisa Üretim’de çeşitli bölümlerde çalışan Kadın çalışma arkadaşlarımızın teknik bilgilerinin arttırılması hedeflendi.

Enerji sektöründe kadın istihdamının arttırılmasının desteklemenin yanı sıra, sektördeki Kadın çalışma arkadaşlarımızın da  teknik bilgi ve donanımlarının da geliştirilmesinin sektördeki Kadın çalışma arkadaşlarımızın kariyerlerinde daha üst görevlere gelebilmesi açısından önemli olduğu düşünüyoruz.

Eğitim Programımıza katılan tüm Enerjisa Üretim Kadın çalışanlarına teşekkür eder ve bu programın kariyer gelişimlerine ufak da olsa bir katkı sağlamasını temenni ederim.

Bu vesile ile, başta enerji sektöründe çalışan Kadın çalışma arkadaşlarımız olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com