Connect with us

WindEnergy Hamburg ve H2EXPO, yenilenebilir enerjinin geliştirilmesine odaklanıyor

Published

on

27 Eylül’den 30 Eylül’e Hamburg, Dünya’nın enerji merkezi haline gelecek. 4 gün boyunca, WindEnergy Hamburg kapsamında fuar merkezi rüzgardan enerji üretimi ve kullanımı etrafında dönecek. H2EXPO Fuarı ve Konferansı’nda her şey ulaştırma, depolama ve yeşil hidrojenin kullanımıyla ilgili olacak. Ziyaretçiler ve katılımcılar, sektöre özel diyalog ve ağ oluşturma için ticaret fuarının kalbindeki açık erişili sahnelerde konferansları takip edebilecekler.

Rüzgar enerjisi piyasasındaki mevcut durum nedir? Yeşil hidrojenin durumu nedir? Önde gelen uluslararası ticaret fuarı WindEnergy Hamburg ve yeni H2EXPO & CONFERENCE ticaret fuarı için düzenlenen basın toplantısında uzmanlar, Rusya’nın Ukrayna’daki saldırganlığının enerji sektörü üzerindeki etkisini, Covid pandemisinin rüzgar enerjisi sektörü ve dünya üzerindeki etkilerini tartıştı. İş dünyasından önde gelen temsilciler, birçok bilgi ve rakamla, endüstrinin tüm alanlarına çeşitli bakış açılarını sundular. Yenilenebilir enerjilere yönelik yaklaşan büyük ihtiyacı karşılamak için, endüstri, araştırma kurumları ve politika yapıcılar arasında eşit bir temelde kişisel değişim ve bilgi transferinin önemini vurguladılar.

İklim değişikliği ve Covid pandemisi, çeşitli nedenlerle bölgesel ve küresel iş ilişkileri ve ticaret akışları üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. Küresel siyasetteki gelişmeler de hızla artan yenilenebilir enerji ihtiyacını açıkça ortaya koydu. Hamburg Messe und Congress GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Aufderheide şu açıklamayı yaptı: “Savaşın etkisini tüm dünyada hissediyoruz: iklim değişikliğinin etkisini yoğunlaştıran, baş gösteren bir gıda krizi. Hemen hemen her işletmeyi etkileyen, kesintiye uğramış tedarik zincirleri. Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve Avrupa’da büyük bir enerji krizi nedeniyle kopan iş ilişkileri. Kendi gaz ve petrol rezervleri olmayan herhangi bir ülke, diğer ülkelere bağımlıdır. Sadece dünyamızı küresel ısınmadan kurtarmak için değil, aynı zamanda enerji güvenliğine ihtiyacımız olduğu için daha fazla yenilenebilir enerjiye ihtiyacımız var. Önümüzdeki yıllarda tartışacak ve çözecek çok sorunumuz var. Sektörün bir araya geldiği yerlerden biri de WindEnergy Hamburg.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com