Connect with us

Genel

EWT’nin fark yaratan rüzgar türbinleri

Yayın tarihi:

-

 

EWT dünya üzerinde birçok farklı ülke ve sektörde hizmet vermektedir. Belirli ülkeler ve bölgelerdeki müşterilerine, EWT türbinlerinin sağladığı enerji tasarrufuyla üretilen kWh ile ilgili enerji satış ve enerji tasarruf projeleri sunmaktadır.

 

Emergya Rüzgar Teknolojileri

Emergya Rüzgar Teknolojileri (EWT) IEC sertifikalı IIA ve IIIA  sınıflarında  1MW , 250KW ve 500kW  doğrudan tahrikli yüksek performans rüzgar türbinleri üreten Hollanda merkezli,  tasarımcı ve üreticidir bir kuruluştur.

EWT dünya üzerinde birçok farklı ülke ve sektörde hizmet vermektedir. Belirli ülkeler ve bölgelerdeki müşterilerine, EWT türbinlerinin sağladığı enerji tasarrufuyla üretilen kWh ile ilgili enerji satış ve enerji tasarruf projeleri sunmaktadır.

 

 

Rüzgar Sektörünü Yerelleştirme Odaklı

Toplamda 600’ün üzerinde türbin EWT teknolojisi ile Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında faaliyetde olup, her türlü zorlu şartta verimli ve güvenilir bir şekilde elektrik üretmeye devam etmektedir.

EWT ürettiği tüm entegre enerji çözümleri ile tamamen rüzgar sektörünü yerelleştirmeye odaklanmaktadır. Arazi sahiplerinden yatırım fonlarına, topluluklardan orta ölçekli sanayiye kadar geniş bir müşteri yelpazesine sahiptir.

 

 

Yüksek Verim ve Kullanılabilirlik

EWT kullanıcıları, diğer emsallerine göre yüksek verim ve kullanılabilirlikten daha çok faydalanırlar. EWT, kWh üretimini maximize ederek ya da şebeke beslenme gücünü dengeleyerek önemli ölçüde tasarruf sağlar, kullanıcılarının değerini arttırır. Bu, tek bir türbin, bir türbin kümesi veya EWT’nin rüzgar enerjisini dizel jenerasyonuyla birleştirerek daha fazla enerji tasarrufu yarattığı Alaska’daki örnek gibi diğer nesil türbin formlarıyla kombinasyon yapılarak sağlanılır.

 

 

EWT’nin Sunduğu Hizmetler

EWT ürettiği doğrudan tahrikli rüzgar türbinleri için 7 / 24 servis hizmeti sunmaktadır. EWT, Dünya üzerindeki tüm türbinlerini merkez Amersfoort’da bulunan control odasından izlemektedir. Kullanıcılar ile 5 veya 10 yıllık “Directwind” servis anlaşmaları imzalar. Bu anlaşmalar, 7/24 izleme, yedek parça, kestirimci bakım, emre amadelik ve güç eğrisi garantisi içermektedir. Servis hizmetleri, geniş bir uluslararası servis ekibi ile desteklenmektedir.

 

 

Türkiye’de Enerji Talebi

Türkiye, pahalı fosil yakıtlarına bağımlılığına rağmen yenilenebilir enerji potansiyeli sayesinde enerji dünyasında hızla büyüyen bir ülke konumundadır. Bu yüzden EWT bir kaç yıl evvel Türkiye’de bir çok kullanıcının enerji ihtiyacını karşılamak ve çözümler üretmek maksadıyla bir satış ekibi ve ofisi oluşturdu.

 

Şimdilik EWT’nin Türkiye’deki odağı, 1MW’a kadar olan lisanssız projelerdir. Ancak araştırmacılar, Rüzgar Enerjisi sektörünün ülkedeki gelişimini fosil yakıtlarının azalmasıyla gerçekleşeceğini ön görmektedir.

 

 

EWT Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

EWT Türkiye de ilk iki adet DW 54 – 900 kW türbinini kurma başarısını göstermiştir. Markanın dünya üzerindeki bilinilirliği ve güvenilirliğini Türkiye’de de artırma yolunda bu ilk türbinler çok önemli adımlar olmuştur. İlk projelerin başarılı bir şekilde hayata geçmesi, EWT türbinlerine olan ilgiyi artırmıştır. Farklı aşamalarda birçok yeni proje üzerinde çalışmalar devam etmektedir. EWT’nin Türkiye için hedefi, orta segment rüzgar türbin pazarında daha önce farklı ülkelerde yakalanmış olan başarının yakalanması, lider teknoloji sağlayıcısı haline gelinmesidir. Direct Drive (dişli kutusuz) türbin  teknolojisi ile müşterileri ile uzun dönemli servis-bakım anlaşmaları yapmaktadır. Uzun dönemli anlaşmalar, emre amadelik ve güç eğrisi (power curve) garantisi içermektedir. Türkiye servis ekibi kurulmuştur.

 

 

Enerji Maliyetlerinin Düşürülmesi 

EWT,  tarım, endüstri, madencilik sekörlerinin yanısıra belediyeler için de önemli bir enerji üretim partneri olmayı hedeflemektedir. Enerji maliyetlerini düşürmek isteyen birçok sanayi kuruluşu lisanssız elektrik üretimi yönetmeliğinden faydalanarak iç tüketimlerini karşılama amaçlı proje geliştirilmesi konusunda EWT ile irtibat halindedir. EWT Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., müşterilerinin ulusal şebekeye olan bağımlılığını azaltmak ve mevcut enerji maliyetlerini düşürmeyi amaçlamaktadır. EWT, distributed power (dağıtılmış üretim/yerinde tüketim) konusunda edindiği uluslararası tecrübesini, Türkiye’deki sanayici ile buluşturarak, girdileri düşürme ve rekabetçiliği artırma konusunda destek vermeye devam edecektir.

 

 

EWT’s WIND TURBINES CREATING DIFFERENCE

 

About EWT

Emergya Wind Technologies (EWT) is a Dutch designer and manufacturer of utility standard high performance direct drive wind turbines of 500kW to 1MW, classified under IEC class IIA and IIIA. Increasingly EWT is also providing energy sales and energy saving solutions to customers in selected jurisdictions, linked primarily to value derived from the kWhrs generated by energy savings accrued from the EWT turbine.

 

Targeted on the decentralised wind sector

With over 600 turbines spinning across North America, Europe and Asia, EWT has very much a proven, certified and highly performing range of direct drive wind turbines. We fully focus on the decentralised wind sector, including energy solutions integrating with other sources of generation. EWT supplies a broad range of customers, across many countries. From landowners to investment funds, communities to medium scale industry.

 

High availability and high output

Customers benefit from high availability and high output relative to peers, generating high customer value through maximising income from kWhr generation and/or saving significantly through offsetting more expensive grid supplied power. This can be through a single turbine, a cluster of turbines, or in combination with other forms of generation, such as our integrated solutions in Alaska where EWT combines wind energy with diesel generation to create greater energy savings and security.

 

EWT’s service offerings

EWT is offering complete service packages which are tuned to the customer’s maintenance needs. The DIRECTWIND service package are available for periods of 5 or 10 years, including preventive maintenance, consumables, spare parts and 24/7 condition monitoring. The service packages go hand-in-hand with the excellent product and performance (power curve and availability) warranties that era being offered on the turbines.

 

Energy demand in Turkey

Turkey has become one of the fastest growing energy markets in the world – including a huge potential in renewable energy, because of its expensive fossil fuel. Therefor EWT established a sales office and staff in Turkey a few years ago, to offer cost-effective energy solutions to meet the energy needs of many customers. Our focus in Turkey is on the so-called unlicensed projects up to 1MW. Wind power generation investments are expected to grow in country in parallel to the target of decreasing abundancy in fossil fuels.

 

EWT Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.

EWT installed its first two DW54-900kW turbines of many to come in Turkey, building on the trust of its clients and the proven global strength of its products as the best in class wind turbine. EWT is able to supply the energy needs of many customers like farmers, industrial clients and municipalities with its proven technology and service support. EWT offers long term maintenance and service contracts to its customers which includes availability and power curve guarantees.

 

Offsetting energy costs

EWT wind turbines can also be directly connected to the customer’s electrical network in order to reduce the owner’s reliance on electricity from the national grid and to offsetting their current energy costs. Recently a local service team has started to service and maintain the installed base, which will increase rapidly coming years, due to EWT’s large sales pipeline. EWT will continue to share the experience gained internationally on distributed power with Turkish investors.

 

 

 

 

Genel

SÜT-D’den Dünya Temizlik Günü Çağrısı

Yayın tarihi:

-

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, 19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

 19 Eylül Dünya Temizlik Günü, daha temiz ve sağlıklı bir gezegen için atık toplanmasının, yaygın bilinç yaratılmasının hedeflendiği 180 ülkeyi birleştiren küresel sivil hareketlerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl, pandemide riskleri en aza indirerek temizlik için “Haydi Yapalım, Dijital Atıkları Temizleyelim ve Doğayı Koruyalım” diyen Let’s Do It Dünya Vakfı’nın sivil eylemi başlattığını belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “SÜT-D olarak Let’s Do It Türkiye’nin dijital temizlik hareketine katılacağız ve yeşil gücümüzü ülkemizin dijital karbon ayak izini düşürmek için ortaya koyacağız dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu

Gördüğümüz ve görmediğimiz atıklarımız mühim

Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Evimizde, okulumuzda, işimizde, yolda, tarlada, ormanda, dağda, denizde, gölde, nehirde, yaşarken, uğraş verirken, gezip eğlenirken hep atığımız çıkar. Kâğıt, plastik, ahşap, cam, metal, atık bitkisel yağ, ömrünü tamamlamış madeni yağ, lastik, akü ve elektrikli-elektronik eşya (e-atık) gibi. Geri dönüştürülebilir atıklarımızı görürüz. Hepsinin ulusal servet olarak atık sektörümüzde işlenip katma değer kazanması için duyarlı yurttaş katkımız mühim. Bir de görmediğimiz dijital atıklarımız var. Teknoloji kullanırken bilgisayarımız, dizüstü bilgisayarımız, akıllı telefonumuz var. Bu harika sayısal dünyamızda, dijital evimizde bize özel dosya, fotoğraf, oyun, videolar, yedekleri, e-posta kutumuz, kullandığımız ve kullanmadığımız dosyalar ve uygulamalar var. Dijital eğitim var. Bize hizmet sunan kablolu-kablosuz erişim ağları, dijital veri merkezleri-sunucular, dijital telefon santralleri, e-alışveriş siteleri, e-bankacılık da var. Her yerde, çevrimiçi yaşamda dijital atığa neden oluyoruz” dedi.

Dijital Evimizde Karbon Ayak İzimizi Düşürerek Doğamızı, İklimimizi Koruyalım

Dijital evimizde, internet kullanırken ve cihazlarımızda elektrik tüketiyoruz. Bu tüketimle küresel sıcaklık artışına, iklim değişimine neden olan sera gazları salınıyor. Bir internet araması yaptığımızda, e-posta yolladığımızda bizler küçük bir elektrik tüketimiyle karbon ayak izi yapıyoruz. Ancak veri merkezleri, akıllı sunucular enerji yoğun hizmet sunarak yüksek elektrik tüketimi ile yüksek karbon ayak izi yapıyorlar diyen Prof. Karaosmanoğlu, “4,1 milyar insan, dünya nüfusunun %53,6’sı internet kullanıyor.Lancaster Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mike Hazas’ın değerlendirmesine göre, küresel sera gazı salımlarının %3,7’sinden dijital yaşam sorumlu. Bu miktarın havayolu taşımacığı küresel sera gazı salımlarına eşit olduğunu belirten Dr. Hazas, sera gazı salımların 2025 yılında iki misli artacağını ön görüyor. Sonuç, çevrimiçi gezinmenin, çalışmanın, enerji tüketiminin kesemize akçeli, yüksek karbon ayak iziyle gezegenimize iklim değişimi bedeli yüksek demek. Dijital evimizi mutlaka temizlemek gerekli demek” bilgisini verdi.

Dijital Temizlik Hareketine Katılalım

Prof. Karaosmanoğlu dijital atıklarımızı silerek temizleme, e-posta kutularımızı ve dosyalarımızı düzenleme gereği vurgusu yaparak, depolama alanı, hız, zaman ve düzen kazanarak dijital evimizde, çevrimiçi başarılı olmak için Dijital Temizlik Hareketine Katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com