PVD enerji ve danışmanlık rüzgar enerjisinin ihtiyaç duyduğu ilgiyi karşılıyor

Anı Nil DEMİRBAĞ
PVD enerji ve danışmanlık rüzgar enerjisinin ihtiyaç duyduğu ilgiyi karşılıyor

Yenilenebilir enerji sektörünün hızla gelişmekte olduğu ülkemizde, bu konudaki bilgi ve hizmet açığını kapatmak amacıyla kurulan PVD Enerji ve Danışmanlık, hizmet kalitesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla sektördeki lider firmalardan biri haline gelmeyi kısa zaman içinde başarmış bir şirket olarak dikkat çekiyor.

PVD Enerji ve Danışmanlık, yüksek kalite ve güvenlik standartlarını ön planda tutarak, topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde başta güneş ve rüzgar enerjisi olmak üzere, yenilenebilir enerji yatırımcılarına hizmet etmeyi amaçlıyor. Şirketin hedefi sorulduğunda, yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi ve uygulamasında ulusal ve bölgesel bir oyuncu olma amaçları var. Bu konudaki ilerlemeyi gereken dikkat ve ilgiyle sürdürüyorlar.
Firmanın faaliyetlerine gelince; veri değerlendirme, ölçüm sistemleri ve ürünler göze çarpıyor.
En az bir yıl süreyle yaptıkları ölçümlerde topladıkları verilerin analizi için müşterilerine birden fazla seçenek sunuyorlar. Veri analizini uzman kadrolarıyla gerçekleştirerek sektöre en iyi yatırım için gerekli bilgileri sağlayabiliyorlar. Bunun haricinde büyük ölçekli yatırımlarda ihtiyacınız olan finans desteğine en kolay şekilde ulaşabilmeniz için Measnet akreditasyonu sahibi çözüm ortaklarıyla veri analizini yürüterek, kredi başvuruları için ihtiyacınız olan enerji potansiyel analizi ve fizibilite raporu gibi dokümanları da sizlere sunabiliyorlar.

Measnet akreditasyonu bulunan çözüm ortaklarıyla birlikte sundukları hizmetler:

 

•Rüzgar potansiyeli analizi ve raporu
•Enerji verim analizi ve raporu
•Rüzgar santrali yerleşim planı optimizasyonu (micro-siting)
•Kompleks arazi yapıları için bilgisayar destekli akışkan dinamiği (CFD) modellemesi ve raporu
•Fizibilite raporu hazırlanması
Ölçüm sistemlerine bakacak olursak, yenilenebilir enerji yatırımlarının ilk basamağı, yatırım yapılacak bölgedeki enerji potansiyelinin belirlenmesidir. Potansiyelin belirlenmesi sürecinde ise en az bir yıl süre ile ölçüm yapılması gerekmektedir. PVD Enerji yatırımlarınızda en doğru seçimleri yapabilmeniz için ölçümlerinizi özenle gerçekleştiriyor. Saha etütleri ile ölçüm sisteminin konumunu belirledikten sonra bölgede kullanılacak ekipmanı dünyanın en saygın markaları arasından seçiyorlar, kurulumu gerçekleştirdikten sonra da sistemin doğru çalışması için ölçüm periyodu boyunca bakım ve onarım hizmeti sunuyorlar. Şirketin çalışmalarına yön verdikleri iki tür teknoloji bulunuyor: GES ve RES
Kullandıkları çift yönlü pyranometreler ile bir yıl boyunca sahanızdaki direkt ve dağınık ışıma değerlerini tespit ederek, sizlere yatırımlarınıza ışık tutacak raporlar hazırlıyorlar.
Ürünler kısmında, ölçüm direklerini kendileri üretiyorlar. Ölçüm sistemlerinde ise en yeni teknolojiyi kullanılıyor.

ÖLÇÜM DİREKLERİ

•Örme Direkler (60 m, 80 m, 86 m, 90 m, 100 m, ve120 m)
•Boru Direkler

ÖLÇÜM ELEKTRONİĞİ

•Data Logger
•Basınç Sensörü
•Anemometre
•Yön Sensörü
•Isı Nem Sensörü
PVD Enerji ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.
Tel: +90 312 418 80 43
Fax: +90 312 418 80 42
info@pvdenerji.com.tr
İzmir-2 Caddesi No:36/10 Kızılay – ANKARA
Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap