Connect with us

Genel

PVD enerji ve danışmanlık rüzgar enerjisinin ihtiyaç duyduğu ilgiyi karşılıyor

Yayın tarihi:

-

Yenilenebilir enerji sektörünün hızla gelişmekte olduğu ülkemizde, bu konudaki bilgi ve hizmet açığını kapatmak amacıyla kurulan PVD Enerji ve Danışmanlık, hizmet kalitesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla sektördeki lider firmalardan biri haline gelmeyi kısa zaman içinde başarmış bir şirket olarak dikkat çekiyor.

PVD Enerji ve Danışmanlık, yüksek kalite ve güvenlik standartlarını ön planda tutarak, topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde başta güneş ve rüzgar enerjisi olmak üzere, yenilenebilir enerji yatırımcılarına hizmet etmeyi amaçlıyor. Şirketin hedefi sorulduğunda, yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi ve uygulamasında ulusal ve bölgesel bir oyuncu olma amaçları var. Bu konudaki ilerlemeyi gereken dikkat ve ilgiyle sürdürüyorlar.
Firmanın faaliyetlerine gelince; veri değerlendirme, ölçüm sistemleri ve ürünler göze çarpıyor.
En az bir yıl süreyle yaptıkları ölçümlerde topladıkları verilerin analizi için müşterilerine birden fazla seçenek sunuyorlar. Veri analizini uzman kadrolarıyla gerçekleştirerek sektöre en iyi yatırım için gerekli bilgileri sağlayabiliyorlar. Bunun haricinde büyük ölçekli yatırımlarda ihtiyacınız olan finans desteğine en kolay şekilde ulaşabilmeniz için Measnet akreditasyonu sahibi çözüm ortaklarıyla veri analizini yürüterek, kredi başvuruları için ihtiyacınız olan enerji potansiyel analizi ve fizibilite raporu gibi dokümanları da sizlere sunabiliyorlar.
Measnet akreditasyonu bulunan çözüm ortaklarıyla birlikte sundukları hizmetler:
•Rüzgar potansiyeli analizi ve raporu
•Enerji verim analizi ve raporu
•Rüzgar santrali yerleşim planı optimizasyonu (micro-siting)
•Kompleks arazi yapıları için bilgisayar destekli akışkan dinamiği (CFD) modellemesi ve raporu
•Fizibilite raporu hazırlanması
Ölçüm sistemlerine bakacak olursak, yenilenebilir enerji yatırımlarının ilk basamağı, yatırım yapılacak bölgedeki enerji potansiyelinin belirlenmesidir. Potansiyelin belirlenmesi sürecinde ise en az bir yıl süre ile ölçüm yapılması gerekmektedir. PVD Enerji yatırımlarınızda en doğru seçimleri yapabilmeniz için ölçümlerinizi özenle gerçekleştiriyor. Saha etütleri ile ölçüm sisteminin konumunu belirledikten sonra bölgede kullanılacak ekipmanı dünyanın en saygın markaları arasından seçiyorlar, kurulumu gerçekleştirdikten sonra da sistemin doğru çalışması için ölçüm periyodu boyunca bakım ve onarım hizmeti sunuyorlar. Şirketin çalışmalarına yön verdikleri iki tür teknoloji bulunuyor: GES ve RES
Kullandıkları çift yönlü pyranometreler ile bir yıl boyunca sahanızdaki direkt ve dağınık ışıma değerlerini tespit ederek, sizlere yatırımlarınıza ışık tutacak raporlar hazırlıyorlar.
Ürünler kısmında, ölçüm direklerini kendileri üretiyorlar. Ölçüm sistemlerinde ise en yeni teknolojiyi kullanılıyor.
ÖLÇÜM DİREKLERİ
•Örme Direkler (60 m, 80 m, 86 m, 90 m, 100 m, ve120 m)
•Boru Direkler
ÖLÇÜM ELEKTRONİĞİ
•Data Logger
•Basınç Sensörü
•Anemometre
•Yön Sensörü
•Isı Nem Sensörü
PVD Enerji ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.
Tel: +90 312 418 80 43
Fax: +90 312 418 80 42
info@pvdenerji.com.tr
İzmir-2 Caddesi No:36/10 Kızılay – ANKARA

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com