Connect with us

Etkinlikler

İzmir İş Günleri’nin odağı Yeşil Mutabakat

Published

on

7. Uluslararası İzmir İş Günleri, 90. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında açılıyor.

Etkinliğin bu yılki başlığı, “Ticaret Ve Lojistik Ekseninde Döngüsel Ekonomi Ve Yeşil Mutabakat” olarak belirlendi. Yenilenebilir enerjiye geçişin küresel çapta tartışıldığı ve Paris İklim Anlaşması’nın hedeflerinin gerçekleştirilmesi için düzenlemelerin üst üste yapıldığı bu günlerde, konu önem taşıyor.

Etkinliğin açılışı, 2 Eylül 2021 tarihinde, saat 13:30’da online olarak gerçekleştirilecek.

Açılış oturumunda, karşılama konuşmasını yapacak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER, İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER ile birlikte konuşmacı olarak yer alacak isimler: Ticaret Bakan Dr. Mehmet Muş, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Mikayil CABBAROV, Endonezya Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Muhammad LUTFI, Fas Krallığı Sanayi, Ticaret ve Yeşil ve Sayısal Ekonomi Bakanı Moulay Hafid ELALAMY, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter SZIJJARTO, Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Tom de BRUJIN, Arnavutluk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Besart KADIA, Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanlığı Devlet Sekreteri Stevan NIKČEVIĆ ve Katar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sultan Bin Rashid AL-KHATER.

Diğer iki oturumun başlıkları ise “Yeşil Mutabakat Ekseninde Dış Ticaretteki Yeni Fırsat Ve Tehditler, Türkiye Açısından Bir Değerlendirme” ile “Sanayi 5.0 Penceresinden Dönüşümün Dinamikleri” olarak belirlendi.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: İzmirli OSB’ler Yeşil Geleceğe Yatırım Yapacak - Rüzgar Enerjisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com