6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na geri sayım başladı

Anı Nil DEMİRBAĞ
6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na geri sayım başladı

Tüm dünyanın odak noktası haline gelen “enerji verimliliği” konusu İstanbul’da masaya yatırılacak. 34. Enerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliği Expotim tarafından düzenlenen 6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) 14-17 Ocak 2015 tarihlerinde WOW Convention Center’da başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız olmak üzere, konu ile ilgili Başbakan Yardımcısı ve ilgili Bakanların katılımıyla kapılarını katılımcı ve ziyaretçilerine açacak.

Yerli ve yabancı uzman konuşmacıların önemli fikirlerini paylaşacağı, Türkiye’nin ilk ve tek enerji fuarı, 6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na uluslararası arenada başarı yakalamış, sektörün dev firmaları katılacak. Fuar ve Forum’u aynı çatı altında toplayan EVF, sektörün lider firmalarını ve önde gelen isimlerini, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek 4000 kişinin üzerinde kaliteli ziyaretçi profili ile enerji sektöründe ilgi odağı oluyor.

 

Sektörde uluslararası deneyime sahip Expotim tarafından düzenlenen fuar, başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız olmak üzere, konu ile ilgili Başbakan Yardımcısı ve ilgili Bakanların katılımıyla kapılarını katılımcı ve ziyaretçilerine açacak. Enerji Verimliliği haftası çerçevesinde gerçekleşecek olan fuarda enerji verimliliği alanında iş birliklerine ev sahipliği yapacak.

 

Özellikle üretim maliyetleri içerisinde ağırlıklı bir yer tutan enerji her alanda kullanılan bir kaynak olarak hayatımızda büyük bir önem taşıyor. Bugün dünya genelinde enerji ihtiyacının büyük bir bölümü karşılanırken alternatif enerji kaynaklarıyla birlikte mevcut kaynakların etkin ve verimli biçimde değerlendirilmesi gündemde yerini koruyor. Azalan kaynaklar ve giderek artan çevre kirliliği artık enerjiyi verimli kullanmayı zorunlu kılıyor. Gelişen teknoloji ile enerji verimliliği paralel bir gelişim gösterirken, eski teknolojiyle üretim yapan ekipmanların yerine daha az enerji tüketen makinelerin kullanılmasına öncülük ediyor. Ülke kalkınması için büyük önem taşıyan enerji verimliliğinin 2023 yılı planları başında  %20’lik iyileşme hedefi bulunuyor. Ayrıca hem kamu, hem özel, hem de sivil toplum kuruluşları ile iş birliğini içeriyor.

 

Enerji verimli ürünlerin en yeni sunumları bu fuarda olacak  

Katılımcılar enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak, söz konusu enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlarını 6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) sunacak.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap