Connect with us

Alman türbin üreticisi Senvion tasfiyeye gidiyor

Published

on

Türbin üreticisi Senvion’un tasfiyesi bir Alman mahkemesi tarafından onaylandı. Buna rağmen, firma yeni fon seçenekleri arayışında olduğu açıklamasıyla ilgi çekti.

Firmanın bir milyon eurodan fazla borcu bulunuyor. Firmanın, alacaklılarla tartışmaların bir sonuca varmaması üzerine, firma evraklarıyla ilgili çalışmalara girdiği belirtildi.

Senvion’un hisseleri de borsalarda, erken saatlerde % 55’le gelen değer kaybının üzerine %40.5’lik bir diğer kayıpla büyük düşüş yaşadı.

Senvion gecikme ve cezalarla karşı karşıya kalmıştı. Aynı zamanda sanayi ortamı da rekabet anlamında, hükümet tarafından güvencesi verilen sabit tarifelerden, daha düşük fiyatlara rağbetin olduğu ihalelerden oluşan sistemden dolayı değişim yaşadı.Piyasa liderleri Siemens Gamesa ve Vestas, daha küçük tedarikçileri baskı altına sokacak fiyatlandırma gücünü elinde bulunduruyor.

Finansal kaynaklardan yapılan açıklamalara göre, Senvion’un kısa dönemde ticari yaşamını sürdürmesi için 100 milyon Euro dolayında bir meblağ gerekiyor.

Senvion, işlemler başlarken ve sürmekte olan servis ve bakım anlaşmaları dahil olmak üzere iş operasyonları devam ederken yönetim kurulunun ofiste olacağını açıkladı.

Senvion’un websitesine göre firmanın küresel çapta 4000 çalışanı bulunuyor.

Kaynak: Reuters

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com