Connect with us

Genel

Rüzgar enerjisi ile çalışan araba Racing Aeolus adlı yarışmaya katıldı

Published

on

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Kulübü, tasarımını yaptığı rüzgar enerjisi ile çalışan araba ile Hollanda’nın Den Helder kentinde düzenlenen Racing Aeolus adlı yarışmaya katıldı.

 

Bu yıl 9.su düzenlenen yarışmaya profesyonel mühendislik desteği olmadan kendi imkanları ile katılan kulüp; Kanada, Almanya, Danimarka, Hollanda gibi ülkelerden birçok takımın yer aldığı müsabakada, yüksek bütçeli rakiplerini eleyerek 4.lük kupasını kaldırdı.

Bu yıl yarışan tel Türk takımı olan ve üyelerinin tamamı Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü lisans öğrencilerinden oluşan kulüp, tüm testleri ile başarı ile tamamlayarak bugüne kadar yarışmaya katılan Türk takımları arasında bir rekora imza atmış oldu. Pardus16 ismini verdikleri büyük bir kısmı kompozit malzemelerden oluşan aracın tasarımının tamamı, üretiminin de büyük bir kısmı Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Kulübünün yürekli öğrencilerine ait. Hollanda’dan döner dönmez önümüzdeki sene üretecekleri araç için kolları sıvayan Türk Mühendisler, bugünlerde yarışmanın en düşük bütçeli aracı ile yarışmanın en yüksek bütçeli aracını geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyorlar. Takımın Racing Aeolus 2017 için hedefi ise; daha yüksek verim elde ederek daha yüksek skorlar elde etmek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com