Connect with us

TWRE Yelken Takımı, rüzgârın gücünü kadın gücüne katarak sosyal sorumluluğa dönüştürdü

Published

on

6-8 Eylül 2019 tarihlerinde Caddebostan – Adalar hattında, bu yıl 4. kez düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ulusal kadın yelken kupası olan Deniz Kızı Kupası’nda, tecrübeli rakiplerini geride bırakarak IRC 3 sınıfında 4. olan Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınlar Grubu – TWRE bu başarısı ile sektörün kadın gücüne dikkat çekti.

Kurumsal kadın yelken takımları ile bireysel kadın yelkencilerden oluşan toplam 15 takımın yarıştığı 4. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, soluk soluğa geçen yarışlarla sona erdi.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde ve İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile düzenlenen ve 3 gün süren kupada, coğrafi ve şamandıra olmak üzere toplam 6 yarış yapıldı. 

Çok kısa bir süre içinde yarışa katılmaya karar verip yelken takımı kuran TWRE, büyük bir cesaret ve takım ruhu ile sadece 20 saatlik hızlı bir eğitimden sonra, dümende Hedef Yelken’den Cansu Güler süpervizörlüğünde, CORBY 29 ile yarışan, Eko Temiz Enerji A.Ş’den Simay Akar,  Karaduman Hukuk Bürosu’ndan Selma Karaduman, Selin Erbakırcı, Nordic Folkecenter for RE & Biotech ARGE Hizmetleri AŞ’den Kardelen Afrodit Adsal, Polat Enerji AŞ’den Şükran Çubuğuuzun, Yeşim Türkgeldi ve Selin Kalyoncu, Windfor S.r.l’den Sedef Budak ve Selin İpin’den oluşan takım ile yarışı tamamladılar.

Bu başarısı ile Woman TV özel ödülüne de layık görülen TWRE Kurucu Başkanı Sedef Budak Organizasyon kapsamında TRT Radyo ve Woman TV’ye verdiği demeçte şunları belirtti:

“TWRE, Türkiye’de enerji, altyapı ve inşaat sektörlerinde kadın istihdamını arttırmak ve cinsiyet eşitliğini sağlamak için kurulmuş olan bir kadın inisiyatifidir. 2018’den bu yana bir araya getirdiğimiz 1000’e yakın üyemiz ile büyümeye devam eden eşitlikçi, sıfır ego ve şeffaflık prensiplerini benimsemiş bir kadın grubu olduk. Öğrencilere ve yeni mezunlara kariyerleriyle ilgili destek ve mentorluk veriyor, enerji sektöründe farklı katmanlarda tecrübe kazanmış birbirinden değerli kadınlarla iş hayatına yeni başlayan ve sektörün geleceği olduklarına gönülden inandığımız genç kadınları samimi bir çatı altında bir araya getiriyoruz. Deniz Kızı Yelken Kupası’nın, bizimle paralel amaçlar için kadın sporcuları bir araya getirdiğini duyduğumuzda, çok sevindik ve heyecanlandık. 

Ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anne babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiren ve uygulayan AÇEV’e katkı sağlayacak olmak asıl ödül oldu.

Sadece 1 ay içinde karar verip Yelken Federasyonu’na kayıtlı lisanslı yelken sporcusu olan tüm TWRE Yelken Takımı’na özveri ve emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca organizasyonu gerçekleştiren Serap Gökçebay, Arzu Çekirge Paksoy ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu ulusal yarışta da rüzgârın gücü ile kadının gücünü sosyal sorumluluğa dönüştürüyoruz. Onurluyuz, gururluyuz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com