Connect with us

Eğitim ve Kurs

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Ağı TWRE, 3 yaşında

Published

on

TWRE'den 2021'e kadın damgası 1

Sedef Budak
TWRE Kurucu Başkanı

Kurulduğu Mayıs 2018’den pandeminin başlangıcına kadar yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen 60 farklı etkinlikte enerji sektörünü başarıyla temsil eden TWRE, bugün %70’e yakını mühendislik dallarında çalışan veya öğrenci olan 1507 kadın üyesi ile sektörün en aktif iş ağı olmuştur.

Pandeminin başlangıcı itibariyle gerçekleştirdiği hızlı dijital dönüşüm ile sektörün, politikanın ve kamunun önemli isimlerini 25 farklı Green Calls programı ile sizlerle buluşturmuştur. On binlerce kişiye ulaşan programımız, yoğunlaştırılmış idari, finansal ve teknik ders serisi olan Green Classes ile “Yeşil Seri” devam etmiştir. Bugüne kadar güneş, rüzgâr ve biyokütle başta olmak üzere yenilenebilir, atık ve elektromobilite konularında 20 farklı ders verilmiş, binlerce gencin ve sektör paydaşının konusunun en yetkin uzmanlarından doğru ve nitelikli bilgiye ulaşmaları sağlanmıştır.

Dünyanın önde gelen özel sektör, banka ve holdinglerinin üst düzey kadın temsilcilerinin ağırlandığı Green Talks programının 16. Etkinliği, 27 Mayıs 2021 Perşembe akşamı “Bilişim Tekolojileri Sektöründe Kadın” konu başlığıyla DELL Technologies Türkiye Genel Müdürü Sayın Işıl Hasdemir ile gerçekleştirilmiştir.

E-mobilite çalışma grubunun aylık olarak yayınladığı bilgilendirme notları ile elektromobilite, elektrikli araçlar ve mevzuatlar hakkında kamuoyuna bilgilendirme yapılmaktadır.

Woman to Woman usta çırak programının ilk ayağını tamamlamış olan TWRE, STEM Connector ve Turkish Win ile imzaladığı mutabakat ile Milyon Kadına Mentor programının paydaşı ve destekçisi olmuştur. Bununla beraber TESAB’in temsilcisi olduğu CİGRE’nin Women in Engineering bölümü, MÜKAD Mimar ve Mühendis Kadınlar Derneği ve WİRE Women in Renewables, Kanada’nın da kardeş platformu olmuştur.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü’nün Kore Hükümeti tarafından desteklenen “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Suriyeliler ve Ev Sahibi Topluluk Üyeleri İçin İstihdam Edilebilirliğin Arttırılması Projesi” kapsamında eğitim desteği verilmiştir.

İngiltere Büyükelçiliği’nin COP21’e hazırlık olarak gerçekleştirdiği Dünya Kadınlar Günü Haftası “İklim Krizi” etkinliğine katılım sağlanmıştır.

Kanada Ticari Ataşeliği için Türkiye’nin yenilenebilir enerji değişimi ve dönüşümü konusunda tamamen kadın uzmanlarla rapor hazırlanış ve güneş, jeotermal ve hidrojen semineri verilmiştir.

Toplumsal ve sektörel eşitlik konusunda itici güç olan TWRE, eş zamanlı olarak devam eden 10 farklı projesi ile sektör için gönüllü olarak üretmeye, yaratmaya ve çalışmaya devam etmektedir.

Yaz ayında Enerji Dönüşümünde Kadın Raporu ile sektörde daha önce bilinmeyen istihdam ve eşitlik rakamları ile yapılmış olan onlarca mülakatın sonunda ortaya çıkan sonuçlar tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilecektir.

Windbaba ile ortak “Askıda Eğitim” kampanyasına destek veren Polat Enerji, Zorlu Enerji, Akın Holding ve Ateş Çelik gibi sektörün öncü kuruluşları sayesinde 70’e yakın kız öğrenciye eğitim sağlanmıştır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com