Connect with us

Genel

“Temiz bir dünya için temiz enerji”

Published

on

Faaliyetlerine başladıkları ilk günden itibaren, var olan enerjilerini sektöre hizmet vermek adına harcayan, ‘’temiz bir dünya için temiz enerji’’ sloganını ilke edinmiş olan Naturel Enerji’yle sizler için keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Bize Naturel Enerji’den bahsedebilir misiniz?
NATUREL ENERJİ Türkiye’de Yenilebilir enerji sektöründe  “yüksek kalite çözümler sunmak”  anlayışıyla,  alanında uzmanlaşmış yönetim kadrosu ve kalifiye personeli ile faaliyete başlamıştır.
Bu doğrultuda gün geçtikçe artan bir kapasiteyle hizmet veren firmamız, bugün sahasında Türkiye’nin önde gelen, proje ve uygulama şirketi konumundadır.
Son yıllardaki kaynakların verimli kullanımının bir kat daha önem kazandığı enerji sektörünün önemli oyuncularından olan şirketimiz, bilgi ve teknolojinin önemini özümsemiş yetkin ve yaratıcı kadrosuyla, yenilenebilir enerji ölçümleri ve değerlendirmesi konusunda köklü bir geçmişe sahip olmuştur.
Naturel Enerji başta hidroelektrik, rüzgar, güneş, jeotermal ve biyogaz olmak üzere yenilebilir enerji kaynaklarında müşteri memnuniyetine katkıda bulunacak ürün, teknoloji ve hizmet sunmaktadır. Yenilenebilir enerji teknolojilerinde çağdaş tüm hizmetleri, hem teknik seviyede, hem de hizmet sunumu açısından müşteri memnuniyeti odaklı bir sistem içerisinde sunmaktadır.
Kuruluşumuz müşteri ihtiyaçlarına göre organize olmakta ve mühendislerimiz müşterilerimizle güvenilir ve saygıdeğer ilişkiler kurmaktadır. Müşterimizin ihtiyaçlarını tam olarak anlayabilmek, potansiyellerini artırmak ve onlara nasıl değer katacağımız konusunda yardım edebilmek için çok çalışmaktayız.
Elektrik enerjisinin olmadığı noktalarda enerji ihtiyacının karşılayan yeşil enerji çözümleri yanı sıra, tüketilen enerjiyi düşüren mühendislik uygulamaları da sunulan değerli hizmetlerimiz arasındadır.
Uzun yıllar içinde enerji sektöründe kazanılan tecrübeler ışığında elde edilen bilgi birikimini mühendislik kabiliyetlerimiz ile şekillendirerek, başta yenilenebilir enerji sektöründe karşılık gören çözümlerimizin sürdürülebilir olması için çalışmaktayız.
 
•Şirket olarak vizyonunuz ve misyonunuz nedir?
Naturel Enerji; müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine vizyon edinmiştir.
Ayrıca belirlemiş olduğumuz bu vizyon çerçevesinde müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize kaynak ve değer katan örnek bir kuruluş olmayı kendimize misyon edindik.
Yenilenebilir enerji sizce neden bu kadar önem teşkil ediyor?
Artan nüfus ile birlikte insanların rahat ve konforlu şartlarda yaşama arzuları enerji talebini sürekli olarak artırmaktadır. Artan enerji talebini, rezervleri sınırlı olan fosil esaslı yakıtlarla karşılamak her geçen gün güçleşmektedir. Enerjiye olan büyük ihtiyaç, nüfus artışı, ilerleyen sanayi ve fosil kökenli enerji kaynaklarının tükenmesi; kurum, kuruluş ve hükümetleri yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneltmiştir.
Yenilenebilir enerji, kaynak problemi olmaması ve çevreye zarar vermemesi sebebiyle önemlidir. Buna ek olarak, günümüzdeki en önemli konulardan biri olan sürdürülebilirlik özelliği de önemini arttıran bir başka etkendir.
Yenilenebilir enerji teknolojileri, çevreye kirletici atıklar bırakmadıkları için ekolojiyi fosil enerji teknolojilerinden daha az etkiler. Kaynağının bitmesi söz konusu olmadığı için, bu enerji her zaman var olacaktır. Sadece bizlerin değil, gelecek nesillerin de kullanacağı bir enerjidir.
Yenilenebilir enerji yatırımları, yüksek maliyetli enerji ithalatı yerine, tesis kurulumu, teknoloji, AR-GE, malzeme ve insan gücüyle yapılır. Bu sebeplerden ötürü, yenilenebilir enerji yatırımları kalıcıdır. Yapıldıkları yörede, iş ve lokal ekonomiler için de enerji kaynağı olurlar. Geliştirilen teknoloji, ihraç edildiği takdirde, ülke ekonomisine katkısı daha da artar.
Rüzgar enerjisi, yenilenebilir enerjiler arasında hangi konumda duruyor?
Rüzgar enerjisi, yenilenebilir enerjiler arasında en gelişmiş ve ticari açıdan en elverişli enerji türleri arasında yer almaktadır. Rüzgarın insan sağlığı ve çevreyle uyumlu yerli bir enerji kaynağı olması, tükenmez olması, fosil yakıtlardan tasarruf sağlaması, teknolojideki ilerlemeler sonucu kurulum ve işletim maliyetinin her geçen gün düşmesi gibi nedenlerle, giderek tercih edilen bir enerji kaynağı haline gelmiştir.
Yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgar enerjisi kullanımı son yıllarda hızlı bir artış göstermektedir. Dünyadaki birçok ülke, yerli, sürekli, ham madde maliyeti olmayan, temiz enerji kaynağı olması, dışa olan bağımlılığı azaltması, türbin kuruluşunun hızla gerçekleştirilebilmesi gibi nedenlerle rüzgar enerjisini tercih etmektedir. Rüzgar enerjisinin fosil yakıtlara alternatif olabilmesi ve rekabet edebilmesi amacıyla, dünyada çeşitli teşvik uygulamaları yapılmaktadır. Bu teşvikler aracılığı ile hem rüzgar enerjisine dayalı bir sanayi oluşmakta, hem de kullanılabilirliği yaygınlaşmaktadır.
Sektöre rüzgar enerjisi ile ilgili sunduğunuz çözümler nelerdir? Hangi konularda fark yaratıyorsunuz?
Hizmet aşamasında birçok fark yaratıyoruz. Öne çıkan en önemli farkımız ise kalite ve taahhüt standartlarımız. Kurulumdan önce planlama aşamasını çok ciddiye aldığımız gibi, ürünlerin birbiri ile uyumunu da gözetiyoruz. Seçilen ürünlerin kurulacak tesis alanının iklim ve coğrafi şartlarına uygunluğundan emin olmak için birçok test aşamasından geçiriliyor.
Ayrıca rüzgar alanındaki yenilikçi çözümlerimizi geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz. Rüzgâr enerjisi denince akla ilk tepelere yerleştirilen karasal çözümler gelse de Naturel Enerji’nin Off-Shore olarak tanımlanan deniz üzerindeki çalışmaları da bulunuyor. Bu sistemde, bulunduğu konuma göre karadan belirli bir mesafede denize kurulan santrallerden elde edilen enerjinin, yine Naturel Enerji’nin özel olarak geliştirdiği çözümlerle karaya, oradan da tüketileceği alanlara aktarılması planlanmaktadır. Bu konuda uzman ekibimiz yurt dışında gerekli teorik ve pratik eğitimleri almış bulunmaktadır.
Rüzgar enerjisi ile ilgili projelerinizi öğrenebilir miyiz?
Bir yandan 2015 yılındaki rüzgara dayalı lisans başvurularına hazırlanırken bir yandan da yeni proje sahalarının geliştirilmesine devam etmekteyiz. Bu süreçte ürettiğimiz rüzgar ölçüm istasyonlarının kurulumunu gerçekleştirirken; mevcut istasyonların da ölçüm sonuçlarını raporlamaktayız. Bu raporlamalar doğrultusunda Micro – Sitting çalışmalarımızla birlikte fizibiliteler son hallerini almakta ve başvurulara hazır hale gelmektedirler.
Ayrıca Off – Shore çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Off – Shore ölçüm platformu kurulumu, data toplanması ve fizibilite hazırlanması konularında müşterilerimize hizmet vermeye hazırız.
Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Naturel Enerji, profesyonel teknolojiler kullanarak, profesyonel bir ekiple, Türkiye’nin geleceği olacak ve toplumu kalkındıracak yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili, prosesler ve projeler hazırlamaya ve geliştirmeye devam edecektir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com