Connect with us

Rüzgar Santralleri

ACWA Power, Coğrafyasını Genişletiyor: Azerbaycan

Published

on

ACWA Power, Azerbaycan Enerji Bakanlığı ile 240 MW rüzgar enerjisi projesinin geliştirilmesi, inşaatı ve işletilmesi için anlaşmaya vardı. Projenin enerji satın alma anlaşması (PPA), Yap-Sahip Ol-İşlet modeli temelinde 20 yıllık bir dilime yayılıyor.

İmza töreni Azerbaycan Başbakanı Ali Esadov, Enerji Bakanı Parviz Şahbazov, ACWA Power Başkanı Muhammed Ebunayyan ve Acwa Power Yatırım Şefi Raşit Nanda ile gerçekleştirildi.

240 MW’lık proje hükümetin Azerbaycan’ın enerji karmasını, ülkenin zengin yenilenebilir enerji kaynaklarını güçlendirme ve enerji güvenliğini artırma yolu ile çeşitlendirme yolundaki çabalarını, Azerbaycan’ın petrol ve gaza olan bağımlılığını ortadan kaldırma yolunda büyük reformlara giriştiği bir zamanda destekler nitelik taşıyor.

ACWA Power’ın uzmanlığı, etkinliklerin etkin şekilde düzenlenmesinde ve yenilenebilir enerji maliyetinin azaltılmasında en iyi pratikleri ortaya koyuyor. Bu da Azerbaycan toplumunda enerjiye uygun bütçeli erişim ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nde ekonomik görünümün iyileşmesi sonuçlarını beraberinde getiriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com