Connect with us

Rüzgar Santralleri

GE Yenilenebilir Enerji’nin Teesside kanat üretim tesisi onaylandı

Published

on

GE Yenilenebilir Enerji, Teesside off-shore rüzgar kanadı üretim tesisi için yerel planlama yetkililerinden resmi onay alındığını duyurdu. Haber, Teesworks’deki son teknoloji tesisin inşasına giden yolda ilk önemli kilometre taşı olma niteliğini taşıyor.

Santralin inşasına, anlaşma dokümanlarının tamamlanmasını takiben 2021 sonlarında başlanacak. Daha önce de duyurulduğu üzere, LM Wind Power tesisi, GE’nin Haliade-X’inin temel bileşeni olan 107 metre uzunluğundaki rüzgar türbin kanatlarının üretimine ayıracak.

LM Wind Power CEO’su Olivier Fontan, konuyla ilgili olarak, “Yerel planlama yetkililerinden bu önemli onayı almış olmaktan memnunuz; Teesworks ve Güney Tees Kalkınma Kurumu da dahil olmak üzere, katılan tüm taraflara da teşekkürlerimizi iletiriz. Önümüzde yapacak çok iş var, ancak bu onay, tesisin inşaatı ve ardından açılmasında önemli bir dönüm noktasıdır. Bu sanayi bölgesini yeniden canlandırmaya ve yenilenebilir enerjinin geleceğine yapacağımız katkılardan gurur duyuyoruz”, dedi.

Tesis için işe alımlar 2022 ortalarında başlayacak; yaklaşık 750 pozisyonun doldurulması bekleniyor. 1500 pozisyon da fabrika çevresindeki tedarik zincirinin desteklenmesi için ek olarak açılacak.

LM Wind Power Genel Yöneticisi Andrew Bellamy şunları söyledi: “Yeni fabrikamızdaki pozisyonların çoğunun, LM Mükemmeliyet Merkezi tarafından eğitim verilerek kanat imalat tekniklerinde üst düzey beceriler edinecek olan yerel işçiler tarafından doldurulmasını bekliyoruz. Tesisteki bu yüksek becerili bu operatörler, tesisin başarıya ulaşmasında anahtar rolü üstleneceklerdir ve biz de Tees bölgesinde küresel LM Wind Power ekibimizle bilgi ve tecrübemizi katlayarak aktarmaya hazırız”.

Üretim başladığında, Dogger Bank offshore rüzgar santrali, doğrudan yeni santralde imal edilecek kanatlardan faydalanacak. GE’nin Halidae-X off-shore rüzgar türbininden güç alan Dogger Bank, toplam kurulu 3.6 GW kapasiteye sahip olacak. Bu da İngiltere’de altı milyon hanenin kullandığı elektriğe karşılık geliyor. 2026 yılında tamamlandığında, Dogger Bank, Dünya’nın en büyük off-shore rüzgar santrali olacak.

 

 

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com