Connect with us

Genel

TPI, ikinci rüzgar türbini kanat tesisini Türkiye’de açıyor

Published

on

 

Dünyanın en büyük global rüzgar türbini kanat tedarikçilerinden biri olan TPI Composites, Inc. yeni rüzgar kanat üretim tesisini İzmir, Türkiye’de açmayı planladığını duyurdu.

 

Steve Lockard, TPI Composites Başkanı ve CEO’su “TPI, dünya çapında yeni tesisler kurarak büyümeye devam etmekten ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika gibi güçlü rüzgar enerjisi pazarlarında müşterilerine verdiği desteği artırmaktan heyecan duymaktadır” dedi.

 

Planlanan tesisin tam kapasiteye ulaşmasıyla, TPI’nin Türkiye’de ürettiği rüzgar türbini kanat miktarının ikiye katlanması öngörülmekte. TPI, Türkiye’de 2012’den beri rüzgar türbini kanatları üretmekte olup, şu an itibarıyla GE ve Nordex için kanat üretimi yapmaktadır.

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lars Moller ise “planlanan tesiste bölgedeki müşterilerimiz için uygun maliyetli ve yüksek kaliteli rüzgar türbini kanat üretimi yapılacaktır” diye ekledi.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com