Connect with us

Sektör Haberleri

SANCAK ENERJİ 260 mW KURULU GÜÇ HEDEFLİ YENİ PROJELERİNE BAŞLADI

Published

on

Sancak Enerji Rüzgar Enerjisi sektörüne yaptığı yatırımlar ile sektörü hareketlendirdi

150 mW lisans kurulu gücüne sahip Ardıçlı ve Bağlar RES’i AKU0 Energy Group’tan satın alınarak Sancak Enerji bünyesine katıldı. Halihazırda Kayseri – Yahyalı’da 52,8 mW, İzmir – Urla’da 18 mW kurulu gücünde rüzgâr santralleri ve Aksaray’da da 2 mW güneş enerji santrallerini işleten SANCAK Enerji yeni projelerin devriyle ilgili EPDK onayından hemen sonra, toplam yatırım bedelinin yaklaşık 600 milyon TL olması öngörülen santrallerin, hızlı bir şekilde devreye alınması için gerekli anlaşmaların imzalandığını açıkladı. Rüzgâr türbini üretimi konusunda dünyanın önde gelen firmalarından GAMESA EOLICA S.L.U ile anlaşan SANCAK Group; projelerin elektrik, inşaat ve altyapı işlerini, alanlarında uzman olan EMTA Elektrik, BENAR İnşaat ve SANARC Design firmalarına teslim ettiğini bildirdi.
 
Projeler 2018’de devreye alınıyor;
Atılan imzaların akabinde inşaat faaliyetlerine hemen başlayan SANCAK Enerji projelerini Nisan 2018’den itibaren kısım kısım, projenin tamamını ise 2018 yılı sonunda tam kapasite ile işletmeye geçirmeyi planlamaktadır.
Yatırımlar devam edecek;
SANCAK Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Necat SANCAK tarafından yapılan açıklamada ayrıca, 5MW kurulu güce sahip olacak inşa halindeki Afyon – Bolvadin Güneş Enerji Santralini ise Temmuz 2017 sonunda, 30MW kurulu güce sahip olan Yamaçtepe2 rüzgar enerji santrali projesinin 2018 sonunda devreye girmesi ile yenilenebilir enerji alanında 2018 sonunda yaklaşık 260 MW kurulu güce sahip olacaklarını ve, önümüzdeki yıllarda yatırım ivmesinin artarak devam edeceğini bildirdi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com