Connect with us

Yazılım

Rüzgar enerjisinde bulut yoluyla sistem entegrasyonu

Published

on

Schaeffler ve ZF Friedrichshafen AG ortaklığı, rüzgar enerjisi sektörüne yeni bir çözüm getirdi. Geliştirilen modeller, buluttan buluta iletişim yoluyla sistem entegrasyonunu içeriyor.

Schaeffler ve ZF Friedrichshafen AG uzmanlığı tarafından geliştirilen modeller, rüzgar türbininin çalışması sırasında meydana gelen gerçek yüklere dayalı olarak dişli kutusunun durumunu, daha net analiz ediyor ve kullanıcıya tahminler sunuyor. ‘LifetimeAnalyzer’ dijital sistemi ise nominal kalan faydalı ömrü hesaplayabiliyor.

İki firma tarafından geliştirilen modeller hakkında açıklama yapan ZF Friedrichshafen AG Endüstriyel Teknoloji Koşul İzleme Sistemleri Direktörü Dietmar Tilch, “ZF, akıllı rüzgar enerjisi dişli kutuları için lider bir sistem tedarikçisidir. Uzman bilgimizin ve Schaeffler’in makaralı rulmanlardaki uzmanlığının bir araya getirilmesi, Schaeffler ve ZF’yi buluttan buluta bir çözüm için ideal ortak haline getiriyor. 

Bu şekilde, sürücü çözümlerimizin performansını ve çalışma ömrünü sürekli olarak artırabiliyoruz” diyor.

ZF, Schaeffler mühendislerinin yatak ve titreşim analizindeki uzmanlığını dijital izleme ve kontrol sistemine entegre etmek için buluttan buluta iletişimi kullanır. Müşteriler ve iş ortaklarıyla buluttan buluta çözümler için ön koşul Schaeffler Smart EcoSystem hizmetidir. Dijital ekosistem, standartlaştırılmış arayüzleri ve internet veya VPN bağlantısı üzerinden şifreli iletişimi sayesinde, açık bir mimariye ve en yüksek veri güvenliği standartlarına sahiptir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com