Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ELEX’te buluşuyor

Anı Nil DEMİRBAĞ
Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ELEX’te buluşuyor

01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ELEX Fuarı, bu yıl 4. Kez gerçekleşecek ve sektörün önde gelenleri ile profesyonelleri bir araya gelecek.

Uluslararası alanda satın alım yapan tüm sektör profesyonellerinin ilgiyle takip ettiği ELEX Fuarı, bu yıl da satın alım heyetlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bugüne kadar ziyaretleri belirlenen ülkeler arasında; Angola, Avusturya, BAE, Hindistan, Irak, İran, İspanya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kuveyt, Libya, Nijerya, Özbekistan, Suudi Arabistan ve Ukrayna gibi ülkeler yer almakta.
Fuar katılımcısı firmaların talepleri doğrultusunda satın alma heyetlerine yönelik çalışmaların gerçekleştiği bu günlerde ELEX ekibi, bu yıl daha fazla uluslararası satın alım heyetini fuara getirmeyi planlıyor.

Yurt İçinde ve Yurt Dışında Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ, TETAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ’ın desteklediği ELEX Fuarı, enstitülerin, sivil toplum kuruluşlarının ve akademik çevrenin katkılarıyla gelişerek büyümeye devam ediyor.
Elektrik Malzemeleri, Elektrik İletimi ve Dağıtımı sektörünün tek fuarı olan ELEX’in tanıtımı kapsamında yurt içinde ve yurt dışında pek çok çalışma yapılmaktadır. Yurt dışında sektörle ilgili pek çok temsilci vasıtası ile temsil edilen ülkelerde ELEX Fuarı’nın duyuruları yapılmaya devam ederken, sektör içerisinde yer alan firmaların hizmet verdiği ülkelerde tanıtım aktiviteleri yapılmaya devam etmekte. ELEX Fuarı, yurt dışı ziyaretçi organizasyonu kapsamında çözüm ortağı olarak Ant Expo ile ortak çalışmalara imza atıyor.
Bu yıl özellikle yurt dışı katılımcısının ve ziyaretçisinin ön planda olacağını vurgulayan ELEX ekibi, yurt dışı ayağının her geçen gün daha da iyiye gittiğini belirtmektedir. Elektrik sektörünün tek fuarı olan ELEX, yurt dışı katılımcısını ve ziyaretçisini fuara davet etmektedir.
Bununla birlikte yurt içinde bulunan pek çok dernek, sanayi bölgesi, oda gibi birimlerle görüşmeler ve çalışmalar düzenlenmektedir. Fuarın yurt içindeki tanıtımları kapsamında İstanbul genelinde önemli kavşak ve bölgelerdeki 150 billboard ve 100 megalight ile ELEX Fuarı’nın tanıtım ve duyuruları yapılmakta.

Sektörün Önemli Firmaları ELEX’te

 

Elektrik sektörünün önemli isimleri şimdiden ELEX Fuarı’nda yerini aldı. Ağartan Enerji, Ardıç, Bir-Er, DE-PA, HSC Kablo, Mondial, Nacar Kablo, OBO Betterman, Simpa Elektrik, Yücedağ gibi sektörün önemli isimlerinin yer aldığı ELEX Fuarı, fuara 3 ay kala 11. salonun büyük bir kısmını doldurdu.
Fuarda en yeni ürünlerini sektörle buluşturacak olan firmalar, aynı zamanda sektör ilgilileriyle bir araya gelecek, deneyimlerini ve dünya elektrik sektöründeki en yeni teknolojileri ziyaretçileriyle paylaşacak.

ELEX Konferansı Hayata Geçiyor

 

Elektrik alanında sektörün gücünü gösterdiği ELEX Fuarı ile eş zamanlı olarak ilk kez düzenlenecek olan ELEX Konferansı, sektörün önemli etkinlikleri arasında yer almaya hazırlanıyor. ELEX Konferansı, özenle seçilmiş konuları, önemli konuşmacıları ve sektörde ses getirecek efektif oturum başlıkları ile çok konuşulacak.
Akıllı Şehirler ve Akıllı Şebekeler, Enerji Verimliliği ve Endüstri 4.0 konularında uygulamaların ve karşılaşılan sorunların paylaşımı ile birlikte sektördeki yeniliklerin de ortaya konulacağı ELEX Konferansı’nın Belediye Oturumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile katılımcılara efektif uygulama ve deneyimler ile mevcut sorunlara karşı çözümler sunulacak.
Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap