Connect with us

Genel

Novum Enerji, enerjisini doğadan alıyor

Yayın tarihi:

-

 

Novum Enerji, Enerjisini Doğadan Alıyor

 

Novum Enerji 2011 yılından beri, artan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerjiden karşılanmasına destek vermek amacıyla, Türkiye’nin dörtbir yanındaki rüzgar ve güneş enerji santrallerinin montaj ve bakım işlerini yapmakta olan bir firma.

Ayrıca şirket, rüzgar enerji santrali proje geliştirme çalışmaları kapsamında danışmanlık hizmeti sunuyor. Rüzgar ölçüm direğinin kurulacağı yerin seçimi, tüm izinlerin alınması ve en sonunda da ölçümün sonlandırılması işlemlerinde müşterilerine hizmet vermekteler.

Bu zamana kadar rüzgar enerji santrali montajında çözüm ortağı oldukları projeler:  Ziyaret Res,Günaydın Res, Salman Res, Düzova Res, Karadere Res, Susurluk Res, ve Gök Res.Bunun yanında Gökçedağ Res‘te 12 adet türbinin relokasyon işlemi gerçekleştirilmiş. Bunlar dışında Balıkesir Res’te gerçekleştirilen retrofit çalışmalarında ekipleri yer almış. Kendi alanlarında uzmanlaşmış personelleri ve şirket bünyesindeki iş makineleriyle projelerini sürdürüyorlar.

Şirket bünyesinde 3 adet teleskopik forklift bulunmakta. Bu makinelerini yer aldıkları projelerde kullanıyorlar. İhtiyaç duyulması halinde bünyelerindeki teleskopik forkliftleri de firmalara kiralayabiliyorlar.

Ayrıca rüzgar enerji santrallerini izleyerek, türbindeki aniduruş ve arızaları önlemek için bakım çalışmaları gerçekleştirmekteler. Bakım hizmetleri kapsamında şirket bünyesinde

  • Titreşim ölçüm analizi
  • OnlineTitreşim Ölçüm Sistemi Kontrolü
  • RüzgarTürbinlerinin Termal Kamera ile İncelenmesi
  • LazerliKaplin Ayarı
  • Baroskopile dişli kutusu incelenmesi işlemleri yapılmakta.

Tüm bu hizmetleri gerçekleştirecek olan personel yeterlitecrübeye sahip olup, türbin içerisinde çalışabilmesi için gerekli tüm eğitimleri almış.

Geçirdiği denetim sonucunda ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ve OHSAS 18001:2007 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi sertifikalarını almaya hak kazanan Novum Enerji, çalışmaları sırasında iş kazasını engellemek için İş Güvenliği politikasına sıkı sıkıya bağlı.

Prensipli çalışma ve gelişime açıklığıyla rüzgar enerji sisektöründe güven uyandıran şirket, güneş enerjisi konusunda aynı hizmet seviyesine ulaşmak için çalışmalarına son hız devam etmekte.

Novum Enerji

İngilizcesi:

NovumEnerji takes its Energy from Nature

 

NovumEnerji was established in 2011 to perform assembly and maintenance works on thewind and solar energy plants all over Turkey, in order to support the solutionof Turkey’s increasing need for energy through renewable energy sources.

Furthermore,the company provides consultancy services through wind energy plant projectdevelopment activities. The company offers clients services such as theselection of the location for wind measurement towers, the applications for allnecessary permits to be issued and the conclusion of measurement processes.

Theprojects in which the company has acted as a solution partner include;  Ziyaret Wind Energy Plant, Günaydın WindEnergy Plant, Salman Wind Energy Plant, Düzova Wind Energy Plant, Karadere WindEnergy Plant, Susurluk Wind Energy Plant and Gök Wind Energy Plant.Furthermore, we have carried out the relocation of 12 turbines at the GökçedağWind Energy Plant. Apart from these activities, we have taken part in the retrofitactivities at the Balıkesir Wind Energy Plant. The company continues toimplement projects with expert staff, using the company owned machinery fleet.

The companyowns three telescopic forklifts. These machines are used in projects assumed.In the case that the necessity arises, these telescopic forklifts can also berented out to other companies.

The companyalso monitors wind energy plants and performs maintenance works to preventsudden shutdowns and malfunctions in the turbines. In the scope of the maintenanceservices provided, we offer;

  • Vibration measurement analysis
  • Online vibration measurement systemcontrol
  • Monitoring of wind turbines usingthermal cameras
  • Lazer coupling adjustment
  • Gearbox examinations usingbaroscopes.

The staffproviding all of these services is well experienced and has received thenecessary training to work inside turbines.

NovumEnerji has been awarded with the ISO 9001:2008 quality management system andOHSAS 18001:2007 occupational health and safety management system documentationafter inpections, and upholds occupational safety policy to prevent anyaccidents in the workplace.

The companyhas a reputation as a reliable partner in the wind energy sector for adheringto its principles and being open to development, and is striving to offer thesame level of service in solar energy.

Genel

SÜT-D’den Dünya Temizlik Günü Çağrısı

Yayın tarihi:

-

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, 19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

 19 Eylül Dünya Temizlik Günü, daha temiz ve sağlıklı bir gezegen için atık toplanmasının, yaygın bilinç yaratılmasının hedeflendiği 180 ülkeyi birleştiren küresel sivil hareketlerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl, pandemide riskleri en aza indirerek temizlik için “Haydi Yapalım, Dijital Atıkları Temizleyelim ve Doğayı Koruyalım” diyen Let’s Do It Dünya Vakfı’nın sivil eylemi başlattığını belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “SÜT-D olarak Let’s Do It Türkiye’nin dijital temizlik hareketine katılacağız ve yeşil gücümüzü ülkemizin dijital karbon ayak izini düşürmek için ortaya koyacağız dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu

Gördüğümüz ve görmediğimiz atıklarımız mühim

Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Evimizde, okulumuzda, işimizde, yolda, tarlada, ormanda, dağda, denizde, gölde, nehirde, yaşarken, uğraş verirken, gezip eğlenirken hep atığımız çıkar. Kâğıt, plastik, ahşap, cam, metal, atık bitkisel yağ, ömrünü tamamlamış madeni yağ, lastik, akü ve elektrikli-elektronik eşya (e-atık) gibi. Geri dönüştürülebilir atıklarımızı görürüz. Hepsinin ulusal servet olarak atık sektörümüzde işlenip katma değer kazanması için duyarlı yurttaş katkımız mühim. Bir de görmediğimiz dijital atıklarımız var. Teknoloji kullanırken bilgisayarımız, dizüstü bilgisayarımız, akıllı telefonumuz var. Bu harika sayısal dünyamızda, dijital evimizde bize özel dosya, fotoğraf, oyun, videolar, yedekleri, e-posta kutumuz, kullandığımız ve kullanmadığımız dosyalar ve uygulamalar var. Dijital eğitim var. Bize hizmet sunan kablolu-kablosuz erişim ağları, dijital veri merkezleri-sunucular, dijital telefon santralleri, e-alışveriş siteleri, e-bankacılık da var. Her yerde, çevrimiçi yaşamda dijital atığa neden oluyoruz” dedi.

Dijital Evimizde Karbon Ayak İzimizi Düşürerek Doğamızı, İklimimizi Koruyalım

Dijital evimizde, internet kullanırken ve cihazlarımızda elektrik tüketiyoruz. Bu tüketimle küresel sıcaklık artışına, iklim değişimine neden olan sera gazları salınıyor. Bir internet araması yaptığımızda, e-posta yolladığımızda bizler küçük bir elektrik tüketimiyle karbon ayak izi yapıyoruz. Ancak veri merkezleri, akıllı sunucular enerji yoğun hizmet sunarak yüksek elektrik tüketimi ile yüksek karbon ayak izi yapıyorlar diyen Prof. Karaosmanoğlu, “4,1 milyar insan, dünya nüfusunun %53,6’sı internet kullanıyor.Lancaster Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mike Hazas’ın değerlendirmesine göre, küresel sera gazı salımlarının %3,7’sinden dijital yaşam sorumlu. Bu miktarın havayolu taşımacığı küresel sera gazı salımlarına eşit olduğunu belirten Dr. Hazas, sera gazı salımların 2025 yılında iki misli artacağını ön görüyor. Sonuç, çevrimiçi gezinmenin, çalışmanın, enerji tüketiminin kesemize akçeli, yüksek karbon ayak iziyle gezegenimize iklim değişimi bedeli yüksek demek. Dijital evimizi mutlaka temizlemek gerekli demek” bilgisini verdi.

Dijital Temizlik Hareketine Katılalım

Prof. Karaosmanoğlu dijital atıklarımızı silerek temizleme, e-posta kutularımızı ve dosyalarımızı düzenleme gereği vurgusu yaparak, depolama alanı, hız, zaman ve düzen kazanarak dijital evimizde, çevrimiçi başarılı olmak için Dijital Temizlik Hareketine Katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com