Connect with us

Genel

MİRA, GWO belgesini aldı

Published

on

Geçtiğimiz Mart ayının sonunda, Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. MİRA Endüstriyel Ltd. Şti., GWO (Global Wind Organisation) Şirketi ve Eğitim Merkezi oldu.

GWO, Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training – BST) sunan bir organizasyon. Bu kuruluşun eğitim modülleri ise, “yüksekte çalışma ve kurtarma”, “ilk yardım”, “elle taşıma ve yangın bilinçlendirme”dir.

 

Global Wind Organisation (GWO), rüzgar türbini üreticileri ve rüzgar enerjisi santralleri sahiplerinden oluşan ve rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için sıfır iş kazası olan, tam iş güvenlikli bir yüksekte çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir kuruluş.

 

 

Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training BST) adı altında hazırlanan rüzgar türbinleri için yüksekte çalışma ve kurtarma, ilk yardım, yangın bilinçlendirme ve elle taşıma konularını içeren teorik ve uygulamalı eğitimler, rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için uluslararası İş Sağlığı Güvenliği ( İSG ) standartlarını belirler.

 

Tüm dünya çapındaki GWO eğitim sağlayıcı merkezler aracılığı ile verilen eğitimleri tamamlayan ve GWO sertifikası alan rüzgar endüstrisi çalışanlarının, tam iş güvenlikli ve sağlıklı bir iş ortamının yaratılması için gereken özelliklere sahip olduğu,  tüm üyeler tarafından kabul edilir.

 

 

MİRA – GWO eğitim tesisi, iple erişim ve yüksekte çalışma ile ilgili her türlü manevraya uygun, rüzgar türbinlerine göre özel tasarlanmış kaçış platformları, klimalı seminer odası, dinlenme alanının var olduğu 500 metrekare kapalı alanı ve 12 m. tavan yüksekliği ile ülkemizin en kapsamlı eğitim tesisi.

 

 

İşte, MİRA’ ya bu akreditasyonu veren Bureau Veritas ( BV ) şirketi, GWO belgesini, MİRA Eğitim Tesisi’nde yapılan bir törenle şirket yöneticilerine takdim etti.  Küçük ama coşkulu bir katılımcı topluluğu, bu özel anı çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.  Belge takdim töreninin sonunda kesilen GWO pastası ise, MİRA teknisyenlerinin tüm süreç boyunca yaşadığı bütün yorgunluğu aldı.

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com