Connect with us

Genel

MİRA, GWO belgesini aldı

Yayın tarihi:

-

Geçtiğimiz Mart ayının sonunda, Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. MİRA Endüstriyel Ltd. Şti., GWO (Global Wind Organisation) Şirketi ve Eğitim Merkezi oldu.

GWO, Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training – BST) sunan bir organizasyon. Bu kuruluşun eğitim modülleri ise, “yüksekte çalışma ve kurtarma”, “ilk yardım”, “elle taşıma ve yangın bilinçlendirme”dir.

 

Global Wind Organisation (GWO), rüzgar türbini üreticileri ve rüzgar enerjisi santralleri sahiplerinden oluşan ve rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için sıfır iş kazası olan, tam iş güvenlikli bir yüksekte çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir kuruluş.

 

 

Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training BST) adı altında hazırlanan rüzgar türbinleri için yüksekte çalışma ve kurtarma, ilk yardım, yangın bilinçlendirme ve elle taşıma konularını içeren teorik ve uygulamalı eğitimler, rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için uluslararası İş Sağlığı Güvenliği ( İSG ) standartlarını belirler.

 

Tüm dünya çapındaki GWO eğitim sağlayıcı merkezler aracılığı ile verilen eğitimleri tamamlayan ve GWO sertifikası alan rüzgar endüstrisi çalışanlarının, tam iş güvenlikli ve sağlıklı bir iş ortamının yaratılması için gereken özelliklere sahip olduğu,  tüm üyeler tarafından kabul edilir.

 

 

MİRA – GWO eğitim tesisi, iple erişim ve yüksekte çalışma ile ilgili her türlü manevraya uygun, rüzgar türbinlerine göre özel tasarlanmış kaçış platformları, klimalı seminer odası, dinlenme alanının var olduğu 500 metrekare kapalı alanı ve 12 m. tavan yüksekliği ile ülkemizin en kapsamlı eğitim tesisi.

 

 

İşte, MİRA’ ya bu akreditasyonu veren Bureau Veritas ( BV ) şirketi, GWO belgesini, MİRA Eğitim Tesisi’nde yapılan bir törenle şirket yöneticilerine takdim etti.  Küçük ama coşkulu bir katılımcı topluluğu, bu özel anı çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.  Belge takdim töreninin sonunda kesilen GWO pastası ise, MİRA teknisyenlerinin tüm süreç boyunca yaşadığı bütün yorgunluğu aldı.

 

 

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com