Connect with us

Genel

BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi

Published

on

 

Elektrik dağıtım sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla İŞKUR ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi.

 

4,7 milyon abonesi ile Türkiye’nin en çok elektrik tüketen bölgesi olan ‘İstanbul’un Avrupa Yakası’na hizmet veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), hem kurum içerisinde hem de sektör genelinde ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 1 Haziran 2016’da BEDAŞ Akademi’yi hayata geçirdi. BEDAŞ Akademi’de eğitim programlarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 35 katılımcının 30’u Anadolu Teknik ve Teknik Endüstri Meslek Liseleri’nden mezun. Birçok Avrupa ülkesinden daha kalabalık nüfusa hizmet vermek, hiç durmadan işleyen bu devasa sistemin üstün kalite ile hizmet vermesini hedeflemek, bu maratona hazır çalışanlarla mümkün. Elektrik dağıtımında eğitimli işgücü yaratma hedefiyle yola çıkan BEDAŞ, sürekli yaptığı teknik eğitimleri daha sistematik bir şekilde yapabilme, donanımlı saha personeli yetiştirme düşüncesi ile yola çıktı ve İŞKUR, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile ortaklaşa çalışarak BEDAŞ Akademi’yi kurdu.

Tören Üst Düzey Katılımla Gerçekleşti

BEDAŞ Akademi, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya ve BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’nun da aralarında bulunduğu geniş katılımlı bir törenle ilk mezunlarını verdi.

“İstihdama Katkı Sağlıyoruz”

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, “En önemli gücümüz insan kaynağımız. İşin kalitesini, çalışanların kalitesi belirler. Nitelikli işgücünü kuruma ve topluma kazandırma hedefiyle kurduğumuz BEDAŞ Akademi, BEDAŞ çalışanlarına kendilerini geliştirme imkanı sunmanın yanında istihdama da katkı sağlıyor. 35 katılımcımız başarıyla mezun olmaya hak kazandı” diyen İslamoğlu, 28 kişilik yeni grubun da eğitimlerine başladığını sözlerine ekledi.

“Okul-Sanayi İşbirliğinde Önemli Bir Adım”

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, tören sırasında yaptığı konuşmada BEDAŞ Akademi’nin okul-sanayi işbirliği kapsamında çok önemli bir adım olduğunun altını çizdi. “Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modelimiz ile mesleki ve teknik eğitim sisteminin ekonomik ve insan kaynaklarına dayalı gereksinimlerinin giderilmesi ve sektörlerin nitelikli iş gücü ihtiyacının verimli bir şekilde karşılanmasını amaçlıyoruz. BEDAŞ Akademi projesinde 35 mezundan 30’u İstanbul’daki anadolu meslek ve teknik endüstri meslek liselerinden mezun.

Bu da istihdam ve deneyim işbirliği anlamında projenin başarısını kanıtlıyor. Yakın zamanda BEDAŞ ile İstanbul Modeli kapsamında teknoloji işbirliği sürecini de tamamlamış olacağız.”

“Mezunların Tamamı İş Hayatına Atıldı”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya da, “Kurumumuz ile BEDAŞ’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği, İşbaşı Eğitim Programı “BEDAŞ Akademi” kapsamında elektrik teknikeri ve elektrik teknisyeni mesleklerinden 35 öğrenci mezun oldu. Mezunların tamamının istihdam edildiği programı başarı ile tamamlayan katılımcıların iş hayatına atılmış olmalarının sevincini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com