Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Group: Hollanda’da en büyük rotor çapına sahip kara türbini kurdu

Published

on

Nordex Group: Hollanda'da kurulu en büyük rotor çapına sahip kara türbini

Koronavirüs krizine rağmen ve tüm olasılıklara karşı tedbirler alınırken, Nordex Group, Mart sonunda Heibloem rüzgar santralinin bir parçası olarak, Hollanda’da en büyük rotor çaplı türbini hayata geçirerek, iki N149 / 4.0-4.5 türbininden ilkini kurdu. 149 metrelik rotor boyutu ve 4,5 MW kurulu gücüyle olağanüstü yüksek verimli türbin, Hollanda’da ekonomik verimlilik açısından yeni standartlar belirleyecek.

Müşterisi Coöperatie Zuidenwind olan rüzgar santrali, Hollanda’nın Limburg eyaletinde, Meuse yakınındaki Roermond civarında inşa ediliyor. Bölgede ortalama rüzgar hızı 6,8 m/s olarak kayıtlara geçiyor. 125 metrelik göbek yüksekliği ile türbinler, orta dereceli rüzgarların hakim olduğu bölgenin tüm potansiyelinden en iyi şekilde yararlanıyor. Böylece yıllık bazda en yüksek enerji veriminin eldesi mümkün hale geliyor.

İki türbinin Nisan ayı sonuna kadar işletmeye alınması planlanıyor. Bunu takiben Hollanda’da yıllık yaklaşık 7.500 haneye temiz elektrik sağlayacaklar.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com