Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Grubu, Finlandiya’da 380 MW’lık sipariş aldı

Published

on

Nordex Grubu 2021  sonunda, Finlandiya’daki 380 MW Pjelax-Böle-Kristinestad Norr rüzgar santrali grubu için sipariş aldı. Finlandiya kamu hizmeti şirketi Fortum, Nordex Group ile en son 6.X modelinde 56 N163 rüzgar türbini tedariği, kurulumu ve işletilmesi için anlaşma imzaladı.

Bu, Fortum ve Uniper rüzgar ve solar ekibinin Fin enerji şirketi Helen ile ortaklaşa yaptığı ilk proje özelliğini taşıyor. Aynı zamanda, Nordex Grubu da Fortum’dan ilk siparişini almış bulunuyor. Sipariş ayrıca uzun vadeli Premium hizmetini de kapsıyor.

Nordex için Nordex için 6.X türbin varyantının ilk piyasaya çıkışını belirleyen proje, Vaasa’nın güneyinde, Finlandiya’nın güneybatısındaki Närpes ve Kristinestad bölgelerinde yer alıyor. 6,8 MW’lık projeye özel işletme modunda teslim edilecek türbinlerin kurulumuna 2023 yılının bahar aylarında başlanması planlanıyor.

Nordex Group’un CSO’su Patxi Landa, “Fortum’dan ilk siparişimizi almaktan son derece memnunuz ve müşterimizin 6 MW sınıfındaki en yeni nesil türbinlerimizi seçmesi de memnuniyetimizi artırıyor.  N163/6.X türbin siparişi, Fortum’un yüksek seviyesini yansıtıyor. Delta4000 teknolojimize olan güvenimiz, 380 MW ile Pjelax-Böle-Kristinestad Norr projesi de Finlandiya pazarında bugüne kadar alınan en büyük sipariş olma özelliğini taşıyor ve rüzgar endüstrisinin hızla büyüyen pazarlarından birinde güçlü pazar payımızı korumaya hizmet ediyor, ” dedi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com