Connect with us

Yağlama Malzemeleri

Mobil SHC™ Gear 320 WT, DNV GL’den uygunluk sertifikası aldı

Published

on

Yüksek performanslı sentetik dişli yağı, güvenilirliği ve sağladığı maliyet tasarrufu ile dünya çapında takdir topladı.

  • Mobil SHC™ Gear 320 WT güçlü koruma sağlayarak, plansız duruşları azaltıyor
  • DNV GL uygunluk sertifikası ile performans konusundaki iddiasını teyit ediyor
  • Yüksek performanslı sentetik dişli yağı yedi yıl süreli garantiye sahip

ExxonMobil’in gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı Mobil SHC™ Gear 320 WT, dünyanın lider yenilenebilir enerji projelerini sertifikalandıran kuruluşlardan DNV GL tarafından verilen Uygunluk Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Mobil SHC TM Gear 320 WT, rüzgar endüstrisi için üretilenler arasında bu sertifikaya sahip tek yağ olarak geçiyor. Ürün, bu sertifikayla, üç aşamadan oluşan onay belgesini alma yolunda da ilk adımı atmış oldu.

Rüzgar türbinlerinin emniyetinin ve güvenilirliğinin en büyük öncelikleri olduğunu, bu nedenle de her bir parçanın kalitesinin hayati önem taşıdığını belirten DNV GL yetkilisi Rainer Grzybowski, “Bizim sertifikamız müşterilere bu güvenceyi vermeyi hedefliyor” dedi.

Mobil SHC Gear 320 WT, dünya çapında lider olan OEM’lerle (Orijinal Ekipman Üreticileri) birlikte geliştirildi ve oldukça hassas olan rüzgar türbini parçaları için, uzun yağ değişim aralıklarında üstün koruma sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede Mobil SHC Gear 320 WT, rüzgar santral operatörlerinin bakım maliyetlerinden tasarruf etmesini sağlarken,  insan makine etkileşimini de minimuma indirerek iş güvenliğini artırıyor.

DNV GL’nin Uygunluk Sertifikası; yağın, rüzgar türbinlerinde geçerli uluslararası standartlardaki performans gerekliliklerini ve müşteri ihtiyaçlarını karşıladığının; sertifikada bulunan onay mührü ise bu performansın tüm dünyadaki yetkililer tarafından onaylandığının göstergesidir.

Rüzgar endüstrisinin DNV GL tarafından onaylanan bağımsız sertifikasını almaya hak kazanan ilk yağ üreticisi olmaktan onur duyduklarını dile getiren ExxonMobil Endüstriyel Yağlar Satış Müdürü Buğra Kılınçer  “Dünya çapındaki müşterilerimize üstün performans sunan, 7 yıl garantili Mobil SHC Gear 320 WT ürünümüz bizi gururlandırıyor’’ dedi.

Mobil SHC Gear 320 WT sahip olduğu tescilli teknoloji sayesinde dişli ve yatak aşınması gibi sık karşılaşılan yıpranmalara karşı mükemmel koruma sağlıyor. Yağdaki sentetik formül, mineral bazlı alternatifleriyle karşılaştırıldığında yağ ömrünü ve yağ değişim aralıklarını uzatarak yağ israfını azaltıyor. ExxonMobil’in dişli yağı, karada ve denizde bulunan rüzgar santrallerine uygun olacak şekilde üretildi.

Yedi yıl garantili Mobil SHC Gear 320 WT’nin kullanım şartlarına ve koşullarına uyulduğu takdirde şirket, yağdan kaynaklanan arıza veya hata durumlarında tamir ve değişim masraflarını bizzat üstleniyor.*

*Limitli Garanti Hakkında

Mobil Oil Türk A.Ş ( MOTAŞ), rüzgar türbini dişli kutularında gerekli koşulları sağlamanın yanı sıra orijinal ekipman üreticileri (OEM) tarafından endüstri ihtiyaçlarına da uyan Mobil SHC Gear 320 WT yağını kullananlara, teslimat gününden itibaren burada belirtilen limitli garantiyi sunar. Bu limitli garanti söz konusu ürünü ve ürün tarafından yağlanmış önemli parçaları kapsar. ExxonMobil, aşağıdaki şartlar sağlandığında yağın hatasız işlediğine ve satın aldığınız ürünün dişli kutusunu koruma altına aldığına dair güvence sunar:

Söz konusu yağın orijinal Mobil endüstriyel yağları olduğu teyit edilmesi.

Ekipmanın OEM’ler tarafından belirtilen koşullar altında işletilmesi  ve uygun şekilde belgelendirilmesi

Yedi yıl garanti belgesinin tüm hüküm ve koşullarını, ExxonMobil temsilcisi ya da sertifikalı ExxonMobil iş ortağınızdan temin edebilirsiniz.

Mobil Endüstriyel Yağları Hakkında

Mobil Endüstriyel Yağları, sektöründe öncü endüstriyel ekipman üreticilerine gelişmiş ürünler sunarak, bu üreticilerin müşterilerinin motorlarının ve makinelerinin korunmasına yardımcı olur, enerji verimliliklerini geliştirirken en üst performansla çalışmalarına olanak sağlar. Alanında uzman ekibimiz güçlü dağıtım ağı vasıtasıyla yüksek kaliteli yağlarını güvenilir bir şekilde tedarik ederken, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize teknik uygulama hizmeti sunar.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com