Connect with us

Genel

Sentetik Mobil SHC yağları enerji sektöründe üretkenliği ve verimliliği artırıyor

Yayın tarihi:

-

 

• ExxonMobil Türkiye bu yıl ‘Üretkenliği Artırıyoruz’ sloganıyla 22. Uluslararası Enerji, Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2016’ya katıldı.• Şirket fuarda enerji sektöründe verimliliği, üretkenliği ve iş güvenliğini artırmaya yardımcı olan ürünleri ve hizmetlerini tanıttı.• ExxonMobil’in rüzgar enerjisi sektöründeki santraller için ürettiği Mobil SHC Gear 320 WT, yedi yıllık garantiye sahip ilk ve tek dişli kutusu yağı olarak fuarda dikkat çekti.

 

ExxonMobil Türkiye, 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 22. Uluslararası Enerji, Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2016’da Mobil Endüstriyel Yağları ile yer aldı. Enerji sektörüne yönelik yüksek performanslı yağlar ve yağlama çözümleri sunan şirket, bu yıl dokuzuncu kez yer aldığı etkinlikte ‘Üretkenliği Artırıyoruz’ diyerek enerji sektöründe verimliliği, üretkenliği ve iş güvenliğini artırmaya yardımcı olan ürün ve hizmetleri tanıttı.

Bu yıl ön plana çıkan ürünlerin en başında ise, şirketin gelişmeye devam eden rüzgar enerjisi sektöründeki santraller için ürettiği ve sektörde yedi yıllık garantiye sahip olma özelliğini taşıyan ilk dişli kutusu yağı Mobil SHC Gear 320 WT oldu. 

ExxonMobil Türkiye’nin Endüstriyel Satışlar Müdürü Hakan Gökbayrak; “Rüzgar enerjisi sektöründe yaşanan gelişmeler işletmeler için güvenlik, verimlilik ve işletim maliyetleri gibi konuları da beraberinde getiriyor. ExxonMobil’in Mobil SHC Gear 320 WT için sunduğu uzun garanti desteği ise; ürünün, yağ değişim aralıklarını 18 aydan 7 yıla kadar uzatmasıyla geleneksel mineral yağların performansını geçebileceğini gösteriyor. Dahası yerinde çözüm gerektiren ve planda olmayan bakımlar ya da rüzgar türbini dişlisinin değişimleri de bakım personellerinin olası güvenlik  risklerini artmasına sebebiyet veriyor. Rüzgar sektörüne yönelik ürünlerimiz plansız bakımları ve arızaları azaltarak, iş güvenliğini de artırıyor.” dedi.

Gaz Motoru ve Türbin Yağları En Üst Düzeyde Koruma Sağlıyor

Enerji verimliliğinin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynakları ve doğal gaz gibi düşük karbonlu yakıtların önem kazanmasıyla birlikte bu yıl fuarda ilgiyle karşılanan bir diğer ürün grubu da gaz motorları yağları oldu. Standart doğalgaz motoru yağlarıyla karşılaştırıldığında yakıt tüketiminde yüzde 1,5’e kadar tasarruf sağlayabilen ve karbondioksit emisyonunu azaltmaya yardımcı olan Mobil SHC Pegasus ve modern doğal gaz motorlarını güvenilir ve uygun maliyetli şekilde çalışır durumda tutmaya yardımcı olan Mobil Pegasus 1005 dikkat çeken ürünler arasında yer aldı.  Elektrik enerjisi üretim tesisleri, doğal gaz boru hattı iletimi ve enerji geri kazanma tesislerindeki buhar türbini, gaz türbini ve kombine çevrimli gaz türbinlerinin yağlanmasında kullanılan Mobil DTE 932 GT, Mobil DTE 700 ve 800 serisi yağlar ise yağ değişim aralığını uzatarak işletme güvenliğini artırırken, bakım sürelerini azaltıyor ve ekipman koruması sağlıyor. 

İşletmelerin güvenlik ve verimliliğini artırmaya yardımcı olabilecek yüksek kaliteli yağlar kullanmanın yanı sıra proaktif yağ analizi programı ile çalışır durumdaki performanslarını takip etmelerinin önemini vurgulayan Gökbayrak sözlerine şu şekilde devam etti: “ExxonMobil’in laboratuvar testleri serisi SignumSM Kullanılmış Yağ Analizi programı, ekipman parçaları ve kullanılmakta olan yağların durumlarını belirliyor. Yüksek kaliteli yağları kullanmanın yanı sıra yağlama uzmanları tarafından düzenlenen yağ analizleri de ekipman parçalarının ömürlerini uzatmada ve yağlama aralıklarını artırmada yardımcı oluyor. Program, kirlenmeyle ilgili erken uyarı veriyor ve plansız oluşan bakımı en aza indiriyor.”

Genel

SÜT-D’den Dünya Temizlik Günü Çağrısı

Yayın tarihi:

-

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, 19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

 19 Eylül Dünya Temizlik Günü, daha temiz ve sağlıklı bir gezegen için atık toplanmasının, yaygın bilinç yaratılmasının hedeflendiği 180 ülkeyi birleştiren küresel sivil hareketlerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl, pandemide riskleri en aza indirerek temizlik için “Haydi Yapalım, Dijital Atıkları Temizleyelim ve Doğayı Koruyalım” diyen Let’s Do It Dünya Vakfı’nın sivil eylemi başlattığını belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “SÜT-D olarak Let’s Do It Türkiye’nin dijital temizlik hareketine katılacağız ve yeşil gücümüzü ülkemizin dijital karbon ayak izini düşürmek için ortaya koyacağız dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu

Gördüğümüz ve görmediğimiz atıklarımız mühim

Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Evimizde, okulumuzda, işimizde, yolda, tarlada, ormanda, dağda, denizde, gölde, nehirde, yaşarken, uğraş verirken, gezip eğlenirken hep atığımız çıkar. Kâğıt, plastik, ahşap, cam, metal, atık bitkisel yağ, ömrünü tamamlamış madeni yağ, lastik, akü ve elektrikli-elektronik eşya (e-atık) gibi. Geri dönüştürülebilir atıklarımızı görürüz. Hepsinin ulusal servet olarak atık sektörümüzde işlenip katma değer kazanması için duyarlı yurttaş katkımız mühim. Bir de görmediğimiz dijital atıklarımız var. Teknoloji kullanırken bilgisayarımız, dizüstü bilgisayarımız, akıllı telefonumuz var. Bu harika sayısal dünyamızda, dijital evimizde bize özel dosya, fotoğraf, oyun, videolar, yedekleri, e-posta kutumuz, kullandığımız ve kullanmadığımız dosyalar ve uygulamalar var. Dijital eğitim var. Bize hizmet sunan kablolu-kablosuz erişim ağları, dijital veri merkezleri-sunucular, dijital telefon santralleri, e-alışveriş siteleri, e-bankacılık da var. Her yerde, çevrimiçi yaşamda dijital atığa neden oluyoruz” dedi.

Dijital Evimizde Karbon Ayak İzimizi Düşürerek Doğamızı, İklimimizi Koruyalım

Dijital evimizde, internet kullanırken ve cihazlarımızda elektrik tüketiyoruz. Bu tüketimle küresel sıcaklık artışına, iklim değişimine neden olan sera gazları salınıyor. Bir internet araması yaptığımızda, e-posta yolladığımızda bizler küçük bir elektrik tüketimiyle karbon ayak izi yapıyoruz. Ancak veri merkezleri, akıllı sunucular enerji yoğun hizmet sunarak yüksek elektrik tüketimi ile yüksek karbon ayak izi yapıyorlar diyen Prof. Karaosmanoğlu, “4,1 milyar insan, dünya nüfusunun %53,6’sı internet kullanıyor.Lancaster Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mike Hazas’ın değerlendirmesine göre, küresel sera gazı salımlarının %3,7’sinden dijital yaşam sorumlu. Bu miktarın havayolu taşımacığı küresel sera gazı salımlarına eşit olduğunu belirten Dr. Hazas, sera gazı salımların 2025 yılında iki misli artacağını ön görüyor. Sonuç, çevrimiçi gezinmenin, çalışmanın, enerji tüketiminin kesemize akçeli, yüksek karbon ayak iziyle gezegenimize iklim değişimi bedeli yüksek demek. Dijital evimizi mutlaka temizlemek gerekli demek” bilgisini verdi.

Dijital Temizlik Hareketine Katılalım

Prof. Karaosmanoğlu dijital atıklarımızı silerek temizleme, e-posta kutularımızı ve dosyalarımızı düzenleme gereği vurgusu yaparak, depolama alanı, hız, zaman ve düzen kazanarak dijital evimizde, çevrimiçi başarılı olmak için Dijital Temizlik Hareketine Katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com