Connect with us

Genel

Sentetik Mobil SHC yağları enerji sektöründe üretkenliği ve verimliliği artırıyor

Published

on

 

• ExxonMobil Türkiye bu yıl ‘Üretkenliği Artırıyoruz’ sloganıyla 22. Uluslararası Enerji, Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2016’ya katıldı.• Şirket fuarda enerji sektöründe verimliliği, üretkenliği ve iş güvenliğini artırmaya yardımcı olan ürünleri ve hizmetlerini tanıttı.• ExxonMobil’in rüzgar enerjisi sektöründeki santraller için ürettiği Mobil SHC Gear 320 WT, yedi yıllık garantiye sahip ilk ve tek dişli kutusu yağı olarak fuarda dikkat çekti.

 

ExxonMobil Türkiye, 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 22. Uluslararası Enerji, Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2016’da Mobil Endüstriyel Yağları ile yer aldı. Enerji sektörüne yönelik yüksek performanslı yağlar ve yağlama çözümleri sunan şirket, bu yıl dokuzuncu kez yer aldığı etkinlikte ‘Üretkenliği Artırıyoruz’ diyerek enerji sektöründe verimliliği, üretkenliği ve iş güvenliğini artırmaya yardımcı olan ürün ve hizmetleri tanıttı.

Bu yıl ön plana çıkan ürünlerin en başında ise, şirketin gelişmeye devam eden rüzgar enerjisi sektöründeki santraller için ürettiği ve sektörde yedi yıllık garantiye sahip olma özelliğini taşıyan ilk dişli kutusu yağı Mobil SHC Gear 320 WT oldu. 

ExxonMobil Türkiye’nin Endüstriyel Satışlar Müdürü Hakan Gökbayrak; “Rüzgar enerjisi sektöründe yaşanan gelişmeler işletmeler için güvenlik, verimlilik ve işletim maliyetleri gibi konuları da beraberinde getiriyor. ExxonMobil’in Mobil SHC Gear 320 WT için sunduğu uzun garanti desteği ise; ürünün, yağ değişim aralıklarını 18 aydan 7 yıla kadar uzatmasıyla geleneksel mineral yağların performansını geçebileceğini gösteriyor. Dahası yerinde çözüm gerektiren ve planda olmayan bakımlar ya da rüzgar türbini dişlisinin değişimleri de bakım personellerinin olası güvenlik  risklerini artmasına sebebiyet veriyor. Rüzgar sektörüne yönelik ürünlerimiz plansız bakımları ve arızaları azaltarak, iş güvenliğini de artırıyor.” dedi.

Gaz Motoru ve Türbin Yağları En Üst Düzeyde Koruma Sağlıyor

Enerji verimliliğinin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynakları ve doğal gaz gibi düşük karbonlu yakıtların önem kazanmasıyla birlikte bu yıl fuarda ilgiyle karşılanan bir diğer ürün grubu da gaz motorları yağları oldu. Standart doğalgaz motoru yağlarıyla karşılaştırıldığında yakıt tüketiminde yüzde 1,5’e kadar tasarruf sağlayabilen ve karbondioksit emisyonunu azaltmaya yardımcı olan Mobil SHC Pegasus ve modern doğal gaz motorlarını güvenilir ve uygun maliyetli şekilde çalışır durumda tutmaya yardımcı olan Mobil Pegasus 1005 dikkat çeken ürünler arasında yer aldı.  Elektrik enerjisi üretim tesisleri, doğal gaz boru hattı iletimi ve enerji geri kazanma tesislerindeki buhar türbini, gaz türbini ve kombine çevrimli gaz türbinlerinin yağlanmasında kullanılan Mobil DTE 932 GT, Mobil DTE 700 ve 800 serisi yağlar ise yağ değişim aralığını uzatarak işletme güvenliğini artırırken, bakım sürelerini azaltıyor ve ekipman koruması sağlıyor. 

İşletmelerin güvenlik ve verimliliğini artırmaya yardımcı olabilecek yüksek kaliteli yağlar kullanmanın yanı sıra proaktif yağ analizi programı ile çalışır durumdaki performanslarını takip etmelerinin önemini vurgulayan Gökbayrak sözlerine şu şekilde devam etti: “ExxonMobil’in laboratuvar testleri serisi SignumSM Kullanılmış Yağ Analizi programı, ekipman parçaları ve kullanılmakta olan yağların durumlarını belirliyor. Yüksek kaliteli yağları kullanmanın yanı sıra yağlama uzmanları tarafından düzenlenen yağ analizleri de ekipman parçalarının ömürlerini uzatmada ve yağlama aralıklarını artırmada yardımcı oluyor. Program, kirlenmeyle ilgili erken uyarı veriyor ve plansız oluşan bakımı en aza indiriyor.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com