Connect with us

Enerji Depolama Sistemleri

Jeneratörün bekleme süresi kayıpları engelliyor

Published

on

Enerji kesintisi sırasında devreye girerek enerji desteğinde bulunan jeneratörlerin devreden çıkış zamanlaması da yaşanabilecek zararların önüne geçmek için büyük önem taşıyor. Türkiye’nin jeneratör markası Aksa, ihtiyaç türüne göre ürettiği jeneratörlerle kesinti anında hemen devreye girerken, kesinti bittiğinde bir süre daha devrede kalarak olumsuz sonuçların önüne geçiyor.

 

Elektrik kesintisi bittikten bir süre sonra voltaj düşüklüğü sebebiyle ikinci bir kesinti yaşanabiliyor. Bu durumdan zarara uğramadan çıkmak için kullanılan jeneratörün bekleme süresinin de dikkate alınması gerekiyor.

 

Tedbiri elden bırakmıyor

Kısa aralıklarla meydana gelen enerji kesintilerinden kişilerin ve hizmet veren kuruluşların etkilenmemesi için Aksa jeneratörler kesinti sonrasında da proje özelliğine göre belirlenmiş bir süre daha çalışmaya devam ediyor.

 

Jeneratör konusunun oldukça hassas olduğunu belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; ‘‘Elektrik kesintilerinin sıklıkla yaşandığı ülkemizde anlık kesintiler bile ciddi kayıplara yol açıyor. Özellikle iş yeri ve hastane gibi kesintinin telafisinin münkün olmadığı yerlerde anından devreye girebilen jeneratörler önemli. Tedbir olarak kesinti sonrasında jeneratörün bir süre daha aktif olması gerekiyor. Satış sonrası hizmet veren, periyodik bakımın yapılabildiği firmaları tercih ederek kesinti anında oluşacak kayıpların önüne geçmek mümkün. Bu şekilde jeneratöre yaptığınız yatırımın karşılığını alırsınız’’ dedi.

 

Dünyanın ilk beş jeneratör üreticisi arasında yer alan Aksa Jeneratör;  keşif, montaj, nakliye, satış sonrası hizmet ve periyodik bakım hizmetiyle enerjinizi güvence altına alıyor. Aksa ihtiyaç olan her an hızlı bir şekilde devreye girerek 7 gün 24 saat kesintisiz enerjinin kapılarını kullanıcılarına aralıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com