Connect with us

Dişli ve dişli kutuları

ZF Wind Power, SHIFT Platform Sertifikası ile çığır açıyor 

Yayın tarihi:

-

ZF Wind Power, SHIFT 4K ürün platformu için bir “tip ve bileşen” sertifikası aldı. Şirket, bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk dişli kutusu tedarikçisi oldu.

Lommel ZF Wind Power’ın SHIFT 4k platformu, uluslararası sınıflandırma topluluğu DNV GL tarafından, tüm platform yelpazesi için sağlanan bir tip ve bileşen sertifikası aldı. Geçmişte, her dişli kutusu tasarımı uzun bir hesaplama dosyası, doğrulama sonuçları ve daha birçok idare sürecinden geçmek zorundaydı. Şu an itibariyle, tüm SHIFT 4k tasarımları tip ve bileşen sertifikalıdır. Müşteriler, süreç hızlandıkça sertifikadan faydalanacak, böylece zamandan tasarruf sağladıkları kadar verimliliği de artıracaklardır.

Müşteri için faydası: Pazara daha kısa sürede açılma

Zaman değerli olduğu için, DNV GL’nin bu sertifikası OEM’ler ve türbin sahipleri için maliyet tasarrufu sağlayacaktır. Geçmişte, idari işlem birkaç ay sürerdi ve şimdi, platformun sertifikası sayesinde, şanzıman hemen kuruluma hazırdır. Sonuç olarak, türbinler veya yükseltmeler daha hızlı kurulabilir ve böylece verimlilik artar.

Tasarımda WE SHIFT, dişli kutusu ve yönetim süreci

ZF Wind Power’ın SHIFT platformunun 2016’da piyasaya sürülmesi; rüzgâr pazarında bir değişime sebep oldu. Platformun modüler yaklaşımı, dişli kutusu hazırlığı ve yeni nesil türbin konseptleri açısından daha fazla esneklik sağlayarak; müşterinin seviyelendirilmiş enerji maliyetini düşürür. Pazarın ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde tahmin etmek için önceden geliştirilmiş ve yükbseltileilir tasarımlar müşterinin gelecekteki pazar trendlerini yakından takip etmesini ve süreci hızlandırmasını sağlar.  Şimdiye kadar ilk dişli kutusu tedarikçisi olan ZF Wind Power, DNV GL’nin tip ve bileşen sertifikasını alarak, platform felsefesini tüm ürün yol haritası boyunca uygulamaya adamıştır. ZF Wind Power Başkanı Mitja Schulz konuyla ilgili olarak, “Hedefimiz bu sertifikayı diğer SHIFT platformlarımız için de elde etmektir ve inanıyoruz ki, bu durum müşterilerimizin geleceğe daha hızlı bir geçiş yapmasına yardımcı olacak” dedi.

Dişli ve dişli kutuları

Bonfiglioli 700 TW Serisi ile rüzgâr türbinlerinde üstün çözüm

Yayın tarihi:

-

Yazar

Bonfiglioli ürünleri pitch ve yaw eksenlerinin gerekli fonksiyonlarını kontrol etmek amacıyla
en son teknoloji ürünü rüzgar türbinlerinde kullanılmaktadır.

Bonfiglioli 700TW serisi planet redüktörler (rüzgar türbini için redüktörlü motorlar) yüksek seviye performans sunan gelişmiş teknik özellikleri sayesinde, önde gelen birçok rüzgar türbini üreticisi tarafından tercih edilmektedir.

Teknik özellikler

Önemli faydaları
 • Yüksek aktarılabilir tork
 • Yüksek radyal/itme yükü kapasitesi
 • Yüksek darbe direnci
 • Kompakt boyutlar
 • Hafif ağırlık
 • Düşük maliyet
Tork aralığı
 • 2.500 … 300.000 Nm
Tahvil oranları
 • 60 … 3.000
Uygun motorlar
 • Elektrik motorları
Öne çıkan özellikler
 • Monte edilen flanş
 • Çıkış şaftı: kanallı ya da dahili pinyona sahip
 • Dayanıklı yapı
 • Yüksek tork kapasitesi
 • Ağır hizmet tipi rulmanlarla desteklenen çıkış şaftları
Devamını oku

Dişli ve dişli kutuları

Suudi Aramco petrol kuyularının yapımcısı rüzgar sektörüne giriyor

Yayın tarihi:

-

Yazar

Petrol devi Suudi Aramco için sondaj platformları inşa eden Abu Dabi merkezli bir firma, faaliyetlerini yenilenebilir enerjiyle çeşitlendirmeyi planlıyor. Firma, offshore rüzgar santralleri için dişli tedarik edecek.

İcra Kurulu Başkanı Ahmed Al Dhaheri’nin söylediğine göre Ulusal Petrol İnşaat A.Ş. (NPCC), Kuzey Denizi’ndeki ihalelere katılıyor, Hindistan ve Güneydoğu Asya’dan gelen ihaleleri takip ediyor. Abu Dabi hükümetinin sahibi olduğu NPCC, Ortadoğu ve Hindistan’daki petrol firmaları için ağır teçhizat, depolama tankları, kargabaşları imalatı yapıyor. Bu firmaların arasında, dünyadaki en büyük ihracatçı Aramco da var.

Al Dhaheri şunları söyledi: “Gelişeceğimiz yeni bir sektör arıyoruz, bu da yenilenebilir enerji. Bu alanda da offshore rüzgara odaklanıyoruz. Offshore rüzgar santralleri için elektrik dağıtımı yapılarının üretim ve kurulumunu hedefliyoruz. Gereken kaynaklara ve mühendislik becerilerine hâkimiz.“

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler