Connect with us

Genel

Yaptıklarıyla ve hedefleriyle sektörün güven kaynağı: MİRA

Published

on

İple erişimle yüksekte çalışma becerisini, mühendislik ve teknisyenlik eğitimiyle birleştirerek profesyonel çözümler sunan bir kuruluş olan Mira, petrol, doğalgaz ve petrokimya endüstrisinden, inşaat sektörüne, rüzgâr türbinlerinden silolara ve macera parklarına kadar, birbirinden farklı sektörlerde her türlü iple erişim, yüksekte çalışma, tahribatsız muayene, iş güvenliği ve uluslararası geçerlilikte iple erişim teknisyenliği eğitimi ve sertifikalandırması gibi gereksinimleri karşılıyor.

ABD, Kanada, İngiltere, Danimarka, İsveç, Polonya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Pakistan gibi birçok ülkede, farklı iş kollarında çalışmış, ülkemizin en deneyimli ip teknisyenlerinin, güvenlikten hiçbir zaman ödün vermeden profesyonel bir çalışma ortamı için bir araya geldikleri bir şirket. Ayrıca kurulduğu günden bu yana SPRAT ( Society of Professionel Rope Access Tenhnicians / Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Derneği ) üyesi. Bu doğrultuda, sunduğu hizmetleri, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve  SPRAT / IRATA L3 teknisyenleri ile vermektedir.

MİRA, ülkemizdeki en deneyimli ve uluslararası düzeyde sertifikalı ( SPRAT, IRATA, GWO ) uzman personelleri bünyesinde barındıran, sunduğu denetleme, bakım, onarım, montaj ve temizlik çalışmalarını, doğru ve global kurallara uygun olarak yapıyor. Ayrıca, ihtiyaca özel eğitimleriyle, saha çalışanlarının ve İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) sorumlularının yanı sıra, yönetim, plânlama, satın almadan sorumlu personelin de donanımlar, kullanılan yöntemler ve olası riskler gibi, iş kolunun gerçekleri konusunda da bilgi sahibi olmasını amaçladığını dile getiriyor.
Paylaşarak büyüme inancında olan bir ticari işletme olarak, Kanada’da “ Max Arrest Force “, ABD’inde “ Access Rescue “ , Türkiye’de de “HDM Kalite Kontrol Teknolojileri Hizmetleri “ şirketleri ile karşılıklı çözüm ortaklığı yapıyorlar.
MİRA’nın konularında gerçekten deneyime sahip eğitmenleri, kullanımında uzman oldukları güncel ve onaylı donanımlar ve methotlarla, güncel, güvenilir, uygulanabilir bilgi ve becerilerini aktarıyorlar. Verilen eğitimlerde, farkındalık yaratılarak, farklı bakış açıları ve güvenli çalışma yöntemleri benimsetiliyor.
Şirket, güvenli ve sağlıklı çalışmadan ödün vermeden, verimliliğin artırılması, yüksek binalarda, rüzgâr türbinlerinde, güneş enerjisi sahalarında, telekomünikasyon yapılarında ve endüstriyel işlerde çalışanların iş güvenliği ve iş sağlığı konularında gelişimi için temel ve ileri düzeyde, iş güvenliği ve işçi sağlığı, yüksekte çalışma, teknik kurtarma ( Kapalı Alan, Sel, Teleferik vb. ), iple erişim ( SPRAT, IRATA ) eğitimi ve sertifikalandırma hizmetleri sunuyor.
MİRA, öncelikli bir şirket yapısı ile gelişmecilikten yana tavrının doğal sonucu olarak oluşturulmuş vizyonu, gerek şirket ortakları, gerekse müşterileri ile birlikte varacağı hedeflerin peşinden koşmakta aceleci bir yapıya sahip.
Şirket vizyonu şu şekilde tanımlıyor:
“ Vizyon, geleceğin gerçekliğini yakalama arzusu ve iradesidir. Vizyon ne ham hayaldir, ne de gerçekleşmeyecek bir düş. Vizyon, mevcudu çok iyi analiz etmek, potansiyeli hissetmek ve geleceği görmek demektir. Amaç, büyük bir kararlılıkla başlanan bu yürüyüşte, vizyonun misyon haline getirilmesi için kadrolaşarak, karşılaşılan engeller karşısında yılgınlığa kapılanları ayağa kaldırarak, bıkmadan, usanmadan, büyük bir inanç, özgüven ve cesaretle, gittikçe büyüyen bir arzu ile MİRA vizyonunu hayata geçirmeye çalışmaktır.”
İletişim Bilgileri
Adres: Görece Cumhuriyet Mh. Gülçırpı Mevkii, Izdep-2 Depoları Mithatpaşa Cd. 2A/17 Menderes İZMİR
Tel.: +90 232 290 46 00
Fax: +90 232 290 46 00
Email: info@mira-ra.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com