Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

ENERCON, Fransa’da 4 GW’lık eşiği geçti

Published

on

Guadeloupe açıklarındaki “La Montagne II” projesi, eşiğe ulaştı.

ENERCON, Fransa’da, 4 gigawatt’lık kurulu enerji eşiğini geçti. Bu rüzgar enerjisi dönüştürücüsü kurulum dönemecine, Guadeloupe’taki “La Montagne II” projesiyle ulaşıldı. ENERCON, Karayipler’deki Fransız deniz aşırı toprağındaki proje için 4 adet E-44/900 kW WEC kurdu. ENERCON Fransa yöneticisi Peter Schuster, kurulum sayısından son derece memnun, şunları ifade etti: “Bunun gerçekleştirilmesinden heyecan duyuyoruz ve 2003 yılından başlayarak bu başarıya dahil olmuş ekibimizle gururlanıyoruz”.

Fransa, şu anda ENERCON’un en önemli ihracat piyasası durumunda bulunuyor. Şirket, ülkede 2003 yılından bu yana faaliyet gösteriyor, geçen sürede de 2000 rüzgar enerjisi dönüştürücüsü kurdu. Satış, Proje Yönetimi ve Hizmet bölümlerindeki 850’yi aşkın çalışanıyla, ENERCON şimdi Fransa’daki en büyük yenilenebilir enerji şirketlerinden biri durumunda. (2018 yılındaki kurulu güce göre) piyasanın % 25’ini elinde bulunduruyor.

Peter Schuster’in de doğruladığı üzere, gelecekte, ENERCON Fransa’daki durumunu geliştirmeyi sürdürecek ve yenilenebilir enerjinin büyümesine önemli katkıda bulunacak: ”Bize göre, 4 gigawatt, Fransa’daki enerji geçişkenliğinin gerçekleşmesi için önemli bir adım. Ülke halen, karasal rüzgar enerjisi ve diğer yenilenebilir enerji hedeflerine ilişkin dikkate değer potansiyeli sunuyor, biz de buradaki taahhütlerimizin ardını bırakmayacağız”.

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com