Connect with us

Sif, Fransa’nın ilk Offshore projesi Saint- Nazaire’ın tedarikçisi oldu

Published

on

Saint- Nazaire Offshore projesinde

Eiffage Métal SAS, Fransa’daki 480 MW’lık Saint- Nazaire offshore rüzgar projesinde 80 tekil kazık ve 80 geçiş parçası temel çelik malzemesi (77 kTon) için Sif Holding n.v’yi seçti. Sif’in taahhütleri tekil kazıkların imalatı, MV2 tesisinde depolanması, derin deniz rıhtımına 2020-2021’de teslimatı ve geçiş parçaları temel çelik malzemesinin Smulders Hoboken’a teslimatını içeriyor.

Saint-Nazaire rüzgar santrali, kıyıdan 12-20 km açıkta, 12-25 metre derinlikte konumlanmış durumda. EDF Yenilenebilir Enerji ve Kanadalı enerji altyapısı firması Embridge’in  ortak teşebbüsü olan Eolien Maritime France (EMF) bu projeyi gerçekleştirecekler. Fransa’da inşa edilecek ilk offshore rüzgar santrali olan projenin 2022 yılı sonunda işletmeye alınması bekleniyor.

3.çeyrek ticaret güncel raporu yayınlanırken, Vineyard Rüzgar Projesi, Sif’in 2020 yılı sipariş kayıtlarında bulunuyordu. BOEM’in, bu proje için izin çıkarmaması nedeniyle 2020 yılı için üretim planı suya düştü. Vineyard’ın sipariş kayıtlarından kaldırılması ve yerine sağlam bir anlaşmayla Saint-Nazaire’ın gelmesiyle sipariş kayıtları şimdi yaklaşık 150 kTon miktarını gösteriyor.

Sif CEO’su Fred van Beers şu yorumda bulundu: “Saint- Nazaire bir süredir takip ettiğimiz bir projeydi. Özel görüşmeleriyle birlikte sipariş defterimizde de bulunuyordu. Başlangıcın nihayet gerçekleşmiş olmasından mutluluk ve gurur duyuyoruz. Fransa’nın offshore rüzgar planlarına katkıda bulunacak dönüm noktası projeye şimdi başlayabiliriz. Eiffage’a Sif’e güvenlerinden dolayı teşekkür ediyoruz; kendileriyle ve  bağlı kuruluşları Smulders Hoboken ile işbirliğimizin meyvalarını almayı dört gözle bekliyoruz. “

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com