Connect with us

Genel

Siemens’in Amerika kıtasındaki rüzgar enerjisi kurulu gücü 10 GW’a ulaştı

Yayın tarihi:

-

Siemens Enerji, Amerika kıtasında 10 GW kurulu rüzgâr enerjisine ulaşarak önemli bir aşama kaydetti. Siemens’in Kanada, ABD ayrıca Peru, Şili, Brezilya dâhil olmak üzere Güney Amerika’da 5.600 adetten fazla rüzgâr türbini bulunuyor. Bu türbinlerin kapasitesi orta ölçekteki yaklaşık 3 milyon eve, örneğin New York’tan daha büyük bir şehre temiz ve yenilenebilir enerji sağlayabilir.

Siemens bu önemli kilometre taşına birkaç hafta önce Kanada Ontario’daki South Kent Rüzgâr Enerjisi Projesi’nde 38. rüzgâr türbinini işletmeye alarak ulaştı. 270 MW kapasiteye sahip South Kent, Kanada’nın en büyük rüzgâr enerjisi projelerinden biri.

Siemens Onshore Rüzgâr Enerjisi CEO’su Jan Kjaersgaard bu önemli aşamayla ilgili olarak şunları söylüyor: “Son yıllarda en fazla Amerika kıtasındaki rüzgâr enerjisi pazarında büyüdük. ABD, Kanada ve Latin Amerika son 10 yıl içindeki yıllık kurulumlarımızın yüzde 50’sini temsil ediyor. Bu da bizim kilit rüzgâr enerjisi pazarlarına hizmet etmek için Amerika kıtasında önemli oranda yatırım yapmamızı sağlıyor.”
Siemens’in kıtadaki rüzgâr enerjisi çalışmaları 2005 yılında Orlando Florida’daki Amerika merkezinin açılmasıyla büyük oranda arttı. 2006 yılında Iowa’daki Siemens Türbin Kanadı Fabrikası’nı açılmasıyla türbin kanatları üretimi başladı. 2010 yılında Kansas’ta açılan nasel birleştirme tesisini 2011 yılında Kanada Ontario’da açılan başka bir kanat üretim fabrikası takip etti. Bununla birlikte Siemens bölgedeki çeşitli lokasyonlarda Rüzgâr Enerji Servislerine yatırım yaptı. Bunların arasında Orlando Florida’da yeni ve son teknolojiyle donatılmış servis eğitim merkezi de bulunuyor.
Devamını oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com