Connect with us

Türkiye ve Danimarka offshore için stratejik iş birliği yapacak

Published

on

Rüzgâr enerjisinde offshore yatırımlarına hız vermek isteyen Türkiye, Danimarka’yla iş birliği anlaşması imzaladı. İki ülke yetkililerince imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, açık deniz rüzgâr enerjisi yatırımlarında dünya çapında öncü bir rol oynayan Danimarka devleti, Türkiye’ye katkı sunacak.

Türkiye’nin dünyanın en büyük offshore rüzgâr çiftliğini inşa etmek istediği 2018 yılı içerisinde kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu çerçevede çalışmalar sürdürülürken, açık deniz yatırımları konusunda oldukça büyük bir deneyime sahip olan Danimarka devletiyle; Stratejik Sektör İşbirliği Anlaşması imzaladı.  Danimarka Enerji; İklim ve Kamu Hizmetleri Bakanlığı ile Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imza altına alınan anlaşma ile Danimarka; Türkiye’ye açık deniz yatırımları için katkıda bulunacak.

Danimarka Türkiye Büyükelçisi Svend Olling ve Türkiye Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın tarafından imzalanan Stratejik Sektör İşbirliği Anlaşması ile Türkiye’deki offshore yatırımlarının yeni bir ivme kazanması bekleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com