Connect with us

Genel

Scheider Electric ve Endoks iş birliği ile “Yenilenebilir Enerji Semineri” gerçekleşti

Yayın tarihi:

-

 

“Yenilenebilir Enerji Üretim Santrallerinde Enerjinin İzlenmesi, Enerji Üretiminin Tahmin Edilmesi ve Enerji Kalitesi Semineri” Schneider Electric ve Endoks iş birliğiyle 22 Aralık 2015 Salı günü Ankara Holiday Inn Çukurambar Oteli’nde gerçekleşti. Enerji piyasasından yoğun katılımın gerçekleştiği seminerde güneş enerji sistemleri ile ilgili sunumlar gerçekleşti.

 

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric ve güç kalitesi alanında yenilikçi çözümler sunan Endoks işbirliği ile “Yenilenebilir EnerjiÜretim Santrallerinde Enerjinin İzlenmesi, Enerji Üretiminin Tahmin Edilmesi veEnerji Kalitesi Semineri” 22 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.Enerji sektörünün ilgili tüm aktörlerini bir araya getiren seminerde Türkiye genelindeki Dağıtım Şirket Yetkilileri de hazır bulundu.

 

Seminerorganizasyonuna,  Türkiye ElektrikDağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), Türkiye Elektrik İletim Şirketi Anonim Şirketi(TEİAŞ) ve Elektrik Dağıtım Şirketleri temsilcileri katıldılar.  Program dahilinde TEDAŞ GES Şube Müdürü BilalŞimşek “Güneş Enerji Santrallarının Elektrik Güç Kalitesi Üzerine Etkileri “konulu oturumda değerli bilgiler paylaşırken, UBIMET Gmb’den Dr. Christian Kusmitsch“Meterolojik Veriler Kullanarak Güneş Enerji Sistemlerinde Üretim Tahmini” konusuylailgili bilgiler paylaştı. Program akışı Başarı Enerji’den İlker Yılmaz’ın “GüneşEnerjisi Sistemlerinde İzleme ve Kontrol İhtiyaçları” konulu sunumuyla devametti. Ve son olarak organizasyona ev sahipliği yapan Schneider Electric veEndoks Enerji Sistemlerinden; Tuğçe İşler ve Dr. Alper Terciyanlı “YenilenebilirEnerji Üretim Tesislerinde Enerji Kalitesi İzleme” konusundaki bilgileriniaktardı.

 

Schneider Electric ve Endoks işbirliği iledüzenlenen ve katılımcıların yenilenebilir enerji konusunda yeni teknolojilerve trendler hakkında yoğun olarak bilgilendirildiği seminerde yer alan dağıtımşirketleri yetkilileri de görüşlerini ve tecrübelerini katılımcılara aktardı.

 

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com