Rüzgar enerjisinin her aşamasında çözümler sunan Genba Wind Services, sektörü geliştiriyor

Editör
Rüzgar enerjisinin her aşamasında çözümler sunan Genba Wind Services, sektörü geliştiriyor

Rüzgar enerjisi santrallerine; kurulum, montaj, bakım, servis, anahtar teslim projeler ve eğitim hizmetleri sunan Genba Wind Services, başta Romanya, Sırbistan, Hollanda, Fas ve Pakistan olmak üzere 3 kıtada 20’den fazla ülkeye hizmet veriyor. Genba Academy ile kendi çalışanları ve sektör paydaşlarına eğitimler veren firma, rüzgar enerjisinin gelişimine katkı sağlıyor.

Kurulduğu günden bu yana, yenilenebilir enerji sektörüne hizmet veren GENBA GROUP, 1998 yılında Türkiye’nin ilk rüzgâr türbini kurulumu olan ARES ALAÇATI Projesi’yle rüzgar sektörüne Wind Services olarak giriş yapıyor. Alanında uzman ve profesyonel ekibiyle rüzgar türbinlerinde birçok iş kalemine hizmet vererek başarılı projelere imza atan Genba Wind Services’in başlıca faaliyetleri arasında;

  • Rüzgar türbini kurulumu, 
  • Periyodik bakım, 
  • Ana parça değişimleri, 
  • Boroskop, vibrasyon gibi inceleme işlemleri, 
  • Elektriksel operasyonlar, 
  • Kule içi inceleme çalışmaları yer alıyor.

Uzman ekibi ve sektör tecrübesiyle rüzgar enerjisi alanına birçok hizmet sunan firmanın referansları arasında; Enercon, GE, SIEMENS, NORDEX, VESTAS gibi sektörün lider firmaları yer alıyor. Yenilenebilir enerjinin içerisindeki payı her geçen gün artan rüzgar enerjisi sektöründe; doğaya zarar vermeyen temiz ve sürdürülebilir enerjiye katkı sağlayan önemli firmalardan biri olan Genba Wind Services, sektör içerisinde yer alan üretici firmalara OEM parça üretimi ve tedariki konusunda da hizmet sağlıyor.

Genba Academy eğitimleri ile sektör gelişimine katkı sağlıyor

Kadrosunda yer alan 200’ü aşkın çalışanıyla deneyimli ve kusursuz çalışmayı hedefleyerek, sürekli gelişim ve eğitime katkı sağlayan Genba Wind Service, kendi bünyesinde kurmuş olduğu Genba Academy hizmetiyle, kendi çalışanları başta olmak üzere sektörde yer alan diğer paydaşlara da küresel ölçekte kanat onarım ve bakım eğitimi veriyor.

Seviye 1-Kanat İncelemesi Eğitimi ile Global Blade Servis standardına göre, katılımcıyı her tür rüzgar türbini kanat tipinde kanat incelemesi yapar hale getirmeyi hedefleyen Genba Academy; Seviye 2-Kanat Onarımı Eğitimi ile rüzgar türbini çeşitlerinde kanatlar konusunda temel hizmet ve onarım çalışmaları yürüten teknisyenlerin bilgi ve becerilerini Global Blade Service – Danimarka İş Yönergeleri ve üretici firma talimatları hususlarına uygun olarak geliştiriyor ve onaylıyor.

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap