Connect with us

Genel

Rüzgar enerjisini mahkemelerde savunmaya devam ediyoruz.

Published

on

 

Rüzgar enerjisi yatırımları ile ilgili verilen idari kararların iptaline yönelik bilimsel temelden uzak davalar açılmakta.Bu davalar; ÇED Gerekli Değildir kararının, ÇED Olumlu kararının, EPDK Kurul Kararlarının, Üretim Lisansının, İmar Planlarının iptaline yönelik açılmakta. Derneğimiz birçok davada idarenin yanında müdahil olarak yer alıp yargılamalara bir nebze ışık tutmaya çalışmaktadır.

 

Çevreci Enerji Derneği haberine göre;

İzmir İdare Mahkemesinde “Çeşme Yarımadası olarak belirtilen (Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar) bölgede artık Rüzgar Enerji Santralleri kurulmaması gerektiği, kümülatif etkisi değerlendirmesi yapılması gerektiği iddiasıyla İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne dava açılmıştı. Derneğimizin de İzmir Valiliği yanında müdahil olduğu ve mahkemede savunma yaptığı bu dava “RES projelerinde kümülatif etki değerlendirmesi yapma zorunluluğunun olmadığı, mevzuatta böyle bir hükmün yer almadığı” belirtilerek  reddedilmiştir.

 

Gerek ülkemizin enerji bağımsızlığı gerekse dünyamızın iklim değişikliği ile olan mücadelesine katkı sağlayacak bu kararı tüm ilgililere sunuyoruz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com