Connect with us

Rüzgar Santralleri

Nordex Türkiye’nin kalite ordusu

Published

on

Nordex Türkiye’nin Proje, Servis, Kanat Üretimi ve Kule Üretimi alanlarında çalışan 22 kişilik dev bir kalite ordusu var. Dergimizin bu sayısında Nordex Türkiye’nin Kalite Ekibi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Kalite ekipleri olarak görevlerini ve hangi departmanlarla iş birliği içerisinde olduklarını öğrenerek, ekibi yakından tanıma fırsatı yakaladık.

Kalite Ekibi ile Nordex Academy İzmir – Sevis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimden kareler.

Kalite Ekibi ile Nordex Academy İzmir – Sevis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimden kareler.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Sektör ve Nordex ailesi ile 2011 yılında Eskişehir’de gerçekleşen anahtar teslim projemizde görev alarak tanıştım. İlk 6 sene içerisinde 10 projede saha yönetimi sorumluluğunu üstlendim. 2017 yılında Proje Kalite Mühendisi olarak katıldığım kalite ekibimizdeki görevimi, 2020 yılından bu yana Türkiye ve Ortadoğu Proje Kalite Müdürü olarak sürdürmekteyim.

Proje Kalite Bölümü’nü tanıyabilir miyiz?

Proje kalite ekibimiz, ben ve kalite mühendisimiz ile birlikte iki kişiden oluşan çekirdek bir yapıya sahip. Türbinlerimizin güncel teknoloji ve endüstri standartlarına uygun olarak “kurulum – devreye alma” süreçlerinin gerçekleştirilerek, kalite standartlarımıza uygun bir şekilde operasyon ve servis hayatına başlamalarını sağlamaktayız. Bu bağlamda proje döngüsü süresince organizasyon içerisinde satış, üretim kalite, nakliye, mühendislik ve servis departmanlarımız ile yakinen çalışıyoruz. Organizasyon dışında ise nakliye, kurulum, bakım ve diğer servis tedarikçilerimizin, standartlarımıza uygun hizmet verebilmesi adına gerekli teknik desteği sağlıyoruz.

Hızla gelişen türbin teknolojimize paralel olarak değişen ve gelişen süreçlerimizi akıcı bir şekilde uygulamaya koymaya ve kalite standartlarımızı ön planda tutarak, projelerin müşterilerimize teslim edilmesini sağlamaya devam edeceğiz.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans ve sonrasında İşletme (MBA) yüksek lisansı dereceleri ile mezun oldum. Otomotiv ana sanayinde üretimde ve sonrasında enerji dağıtım sistemlerine elektrik-elektronik ürün üreten firmalarda kalite süreçlerinde hem mühendis hem yönetici olarak görev aldım. 2019 yılında da Nordex ailesinin bir üyesi oldum.

Nordex Türkiye’nin Servis Kalite Bölümü’nü tanıyabilir miyiz?

Nordex Türkiye Servis Kalite ekibine katıldığımda sadece 6 kişilik bir ekibimiz vardı. O günden bugüne 4 arkadaşımızı daha ekibimize kattık ve şu anda 10 kişilik bir ekibiz. Ekibimizde, çoğunluğu sektörün içinden olmakla birlikte farklı sektörlerde çalışmış arkadaşlarımız da yer alıyor; liderlik görevi de olan bir uzman mühendisimiz, bir genç mühendisimiz ve her biri konusunda uzman yedi tekniker arkadaşımız ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Uzmanlık konularımız; türbin elektrik-mekanik sistemi, asansör, kaldırma ekipmanları ve diğer kule içi ekipmanlar, yangın sistemleri ve türbin kanatlarıdır. Elektrik-mekanik sistemlerinde teknik destek görevini teknik destek bölümümüzle paylaşıyoruz. Kule içi ekipman, yangın sistemleri ve kanat tarafında ise tüm teknik destek görevlerini ekibimiz üstlenmiş durumda. Bir rüzgar türbininin neredeyse tüm bileşenleri sorumluluk alanımıza giriyor.

Türbin alt sistemlerinin periyodik bakım faaliyetlerini düzenli olarak denetleyip operasyonu gerçekleştiren Nordex ve alt yüklenici ekiplerine teknik tarafta önderlik ediyoruz. Zaman içerisinde ortaya çıkabilen birtakım problemlerin analizini yaparak çözümler geliştirmek, Nordex Global Mühendislik ekipleriyle koordinasyonu sağlamak ve operasyon ekiplerine destek olmak da sorumluluklarımız arasında. Dolayısıyla zamanımızın önemli bir kısmını sahalarda ve türbinlerde geçiriyoruz. Yeri geliyor bir kanat tamirinde tamir ekibiyle birlikte vinç üzerinde tamir işlemini denetliyoruz, yeri geliyor kule içerisinde merdivene tırmanarak hasar tespiti yapıyoruz, yeri geliyor bir iyileştirme çalışmasının en verimli şekilde nasıl uygulanacağına dair teknisyenlerimizle birlikte türbinde çalışmalar yapıyoruz. Bununla birlikte bakım ve tamir çalışmalarında kullanılan malzemelerle ilgili bilgilendirme, ekipmanların sağlık durumu, kalibrasyonu ve yıllık kontrolünün takibi de operasyon ekibiyle ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalardandır. Saha ziyaretlerimiz esnasında saha ekipleriyle yaptığımız görüşmelerle, paylaştığımız bilgi ve belgelerle yahut bizzat tutum ve davranışlarımızla; Nordex ailesi olarak iş sağlığı ve güvenliği, çevreye duyarlılık ve huzurlu bir iş ortamı için özen gösterilmesi gereken konularda en yüksek bilince ulaşmak için çaba gösteriyoruz.

Servis sahalarımızda çalışacak alt yüklenicilerin devreye alınma sürecinde Nordex Global Tedarikçi Kalite ekibiyle birlikte çalışıp, devamında alt yüklenicilerimizin kalite yönetim sistemlerini periyodik olarak denetleyerek gelişimlerine katkı sağlamaktayız. Başta servis teknisyenleri olmak üzere operasyon yönetimi, İSG, malzeme yönetimi, teknik destek, eğitim, satın alma, mühendislik ekipleri ve alt yüklenicilerimiz ile her an iş birliği halindeyiz. Bunun yanında santral yöneticileri yani müşterilerimiz ile bir araya gelerek onlara kulak veriyor, geri bildirimlerini alıyor ve kendilerine faaliyetlerimizi anlatıyoruz.

Değer zincirinin tedarikten son müşteriye neredeyse her halkası ile iletişim ve iş birliği içinde olup, her bir süreçte oluşabilecek darboğazların önlenmesinde bizzat sorumluluk aldığımızdan, ekip olarak oldukça kritik bir görevdeyiz. Hepimiz üstlendiğimiz sorumluluğun ciddiyetinin farkında olarak, takım ruhunu kaybetmeden, keyifle görevimizi yerine getirmeye çalışıyor, Nordex ailesinin bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans mezunu olarak 2010 yılında profesyonel kariyerime başladım. 2014 yılında kanat üretimi ile başlamış olduğum rüzgar enerjisi sektöründe, 2018 yılından itibaren Nordex Enerji bünyesinde “Kanat Denetimcisi” olarak görevime devam ediyorum.

Sektörün dinamik olması ve bu süreçte doğru yerde ve pozisyonda konumlanmış olmanın büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Sizin aracılığınız ile yeni mezun olacak mühendis arkadaşlara yenilenebilir enerji endüstrisini yakından takip edip, olası fırsatları değerlendirmelerini tavsiye ederim.

Kanat Üretimi Kalite Bölümü’nü tanıyabilir miyiz?

Global Kanat Kalite ekibi; dünyadaki tüm kanat üretim tesislerinin (şirket dahili veya şirket harici) genel kalite süreçlerinin tamamını yönetiyor. Bizim ekibimiz ise Blade Quality çatısı altında, Türkiye’de 2, Danimarka’da 2, İspanya’da 1 ve Almanya’da 1 olmak üzere toplam 6 kişilik bir expert grubundan oluşuyor. Aynı zamanda ekstra destek gereken durumlarda dış kaynak uzman ekiplerden de destek alıyoruz.

Ekibimiz, kendi kanat fabrikalarımızda veya tedarikçi-üretici firmalarda üretilmiş olan kanatların Nordex Spesifikasyonları’na uygun üretilmiş olduğunun kontrollerini yapıyor. Eş zamanlı olarak fabrika ekiplerine tüm kalite süreçlerinde destek oluyoruz.

Aynı zamanda, sürekli olarak büyümeye devam eden sektörümüzde (bunu hem pazar hem de kanat boyu olarak düşünebilirsiniz) Nordex Mühendislik ekibi ile beraber yeni kanat modellerinin devreye alma dönemlerinde, lokal fabrika ekiplerinde yer alan arkadaşlara, teknik oryantasyon ve eğitimler veriyoruz.

Ekip olarak ana hedeflerimizin başında, proje ve servis ekiplerine sorunsuz kanatlar göndermek geliyor. Sahalarda yapılabilecek olan reworkler projelerdeki zaman kaybının yanında maddi olarak da çok ciddi yükler getirebiliyor. Bu sebeple yapmış olduğumuz işin önem seviyesinin çok yüksek olduğunun farkındayız ve bu bilinçle çalışmaya devam ediyoruz.

Türkiye’de inşaat mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, yüksek lisans eğitimimi Almanya’da tamamladım. Rüzgar sektörüyle ilk olarak 2008 yılında tanıştım. 4 yıl çelik kule üretimi yapan sektörün öncü firmalarından birinde, kalite sorumlusu olarak görev aldım. Daha sonra 2012 yılında Nordex Türkiye’de işe başladım.

Kule Üretimi Kalite Bölümü’nü tanıyabilir miyiz?

Dünya çapında yer alan tedarikçilerimizle birlikte bizim için tüm zamanlı çalışan bir ekibimiz bulunmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren ekibimizin sayısı şu an itibarıyla 5 kişidir.

Ekibimizle birlikte çelik kulelerimizin bütün üretim aşamalarındaki uyulması gereken zorunlu kalite kurallarının takibini yapmaktayız. Kalite ekibi olarak, Nordex ve tedarikçi arasında yer alan tüm teknik desteği sağlamaktayız. Bu yüzden kule satın alma, proje yönetimi, mühendislik, lojistik ve birçok diğer departmanlarla çok yakın çalışmaktayız.

Uzun yıllardan beri birlikte çalıştığımız tedarikçilerimizle birlikte ulaşmış olduğumuz kalite seviyesi, birçok Avrupa ülkesine göre çok daha iyi seviyededir. Bu yüzden mevcut birçok yurt dışı projelerinin kule üretimlerini, Türkiye’de yer alan imalatçılarımızda gerçekleştirmekteyiz. Bu, bizi oldukça gururlandıran bir durum. Asıl önemli olan bu seviyeyi korumak ve daha da üst seviyelere taşıyabilmektir. Bu noktada emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma kendi adıma teşekkür ederim.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Rüzgar Türbini İmalatçıları

AEMOT, yerli rüzgar türbini için Aselsan’a 4.7 MW’lık generator üretecek

Published

on

By

AEMOT GENARATOR

Elektrik motoru üretiminin yerli öncülerinden AEMOT, yerli rüzgar türbini üreticisi Aselsan ile generator üretimi konusunda anlaşmaya vardı. AEMOT, yerli rüzgar türbini için 4.7 MW’lık iki adet rüzgar türbini generatorü üretecek.

Türkiye’nin en önemli elektrik motoru imalatçılarından biri olan AEMOT, ‘Türkiye’de üretilmeyen motorları üretme’ mottosunu sürdürüyor. 2020 yılında kurduğu Orta Gerilim Motor ve Jeneratör Fabrikası’yla, bütün proseslerin tek yerde üretildiği bir üsse dönüşen AEMOT, jeneratörlerin verimliliğinde Avrupalı rakipleriyle yarışıyor.

Son olarak, Aselsan mühendisliğinin AEMOT Electric Motors & Generators’un üstün üretim altyapısı ile birleştiği yeni bir projeyi duyuran AEMOT, Türkiye’nin yerli rüzgar türbini üreticisi Aselsan ile 4.7 MW’lık iki adet rüzgar türbini generatorü üretimi üzerine anlaşmaya vardı.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ihtiyacı olan motor ve generatorleri günümüz teknolojisiyle üretmeye ve geliştirmeye odaklanan AEMOT, bu projelerle birlikte gelişmeye sürekli devam eden Türk sanayisinin geldiği noktayı ve geleceği durumu gösteriyor. Verimli motorlar, yenilenebilir enerji ve elektrikli araç motorları öncelikli alanları olarak belirleyen AEMOT, Türk sanayisi için gereken “dikey üretim” yöntemini rüzgar generatorlerinde de uygulayarak sanayiye öncülük ediyor.

Tecrübesi, finansal ve teknolojik altyapısı ve teknik kadrosu ile uluslararası normlarda faaliyetlerini sürdüren; yenilenebilir enerjide yüksek güvenilirlik, yüksek verimlilik ve yüksek performans hedefiyle Ar-Ge çalışmalarına sürekli devam eden AEMOT, tasarımdan üretime kadar yerli ve milli olan bu projeyle önemli bir başarıya ve ilke imza atıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Rönesans Enerji’den 189 MW’lık rüzgar enerjisi yatırımı

Published

on

By

RÖNESANS ENERJİ-NORDEX

Rönesans Holding, dünyanın en büyük enerji şirketleri arasında yer alan TotalEnergies ile gerçekleştirdiği Rönesans Enerji ortaklığı sonrasında ilk yatırım için düğmeye bastı. Rönesans Enerji, 189 MW’lık rüzgar enerjisi yatırımı için bu alanda pazar lideri Nordex Grup ile hareket edecek.

Singapur Devlet Yatırım Fonu (GIC), Paris merkezli altyapı fonu Meridiam ve Japonya merkezli ticaret devi Sojitz Corporation gibi ortaklarla hayata geçirdiği başarılı iş birlikleri ile öne çıkan ve Dünya Bankası’na bağlı Uluslararası Finans Kurumu’nun (IFC) da hissedarı olduğu Rönesans Holding’in iştiraklerinden Rönesans Enerji, Almanya merkezli Nordex Grup ile Türkiye’de hayata geçirilecek 189 MW’lık rüzgar enerjisi yatırımı için anlaşmaya vardı.

Müteahhitlik ve yatırım faaliyetlerinin yanı sıra enerji sektöründe de büyümesini sürdüren Rönesans Holding, stratejik büyüme alanı olarak gördüğü yenilenebilir enerjide yatırımlarına devam ediyor. Türkiye’nin yeşil dönüşümüne öncülük etmeyi hedefleyen holdingin grup şirketlerinden Rönesans Enerji, dünyanın en büyük enerji şirketleri arasında yer alan TotalEnergies ile gerçekleştirmiş olduğu ortaklık sonrasında ilk yatırımını hayata geçirmek için lider yenilenebilir ekipman sağlayıcılarından Nordex Grup ile yeni rüzgar yatırımı kapsamında anlaşmaya vardı. Önümüzdeki 5 sene içinde Türkiye’de 2 GW’lık yenilenebilir enerji yatırım planı bulunan Rönesans Enerji, 189

MW’lık ilk yatırımı için Nordex Grup ile hareket edecek.

Nordex Enerji A.Ş. Türkiye, 3.583 MW’ın üzerindeki kurulu gücü ve 917 MW’lık yapım aşamasındaki rüzgar kapasitesi ile 2017 yılından bu yana pazar lideri konumunda. Anlaşma kapsamında Nordex Enerji, yine Rönesans Holding çatısı altındaki Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH ile üç proje için sözleşme imzaladı. Rönesans Enerji için Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) modeli kapsamında hayata geçirilen YEKA RES-3 ihalesinin bir parçası olan üç projeye, Nordex tarafından 27 adet N163/6.x tipi 113 metre yüksekliğinde, 163 metre rotor çapında rüzgar türbini temin edilecek.

Dünyanın en uzun ve en derin tren yolu tüneli olan Gotthard Base’i de hayata geçiren Heitkamp Industrial Solutions GmbH, bu projelerde Rönesans Enerji adına EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) yüklenicisi olarak hareket edecek. Projenin ana yüklenicisi olarak Heitkamp, rüzgar santrallerinin inşaat ve elektrik işleri ile 154 kV enerji iletim hatlarının tesis işlerinden sorumlu olacak.

TotalEnergies ile yaptığı ortaklık sözleşmesi ile birlikte 5 yıl içinde Türkiye’ye yaklaşık olarak 2 milyar Euro yenilenebilir enerji yatırım yapmayı planlayan Rönesans Enerji, toplamda 189 MW’lık rüzgar enerji yatırımını içeren anlaşma kapsamında, en büyük kurulumu 84 MW değerinde 12 türbin ile Malatya Sağıluşağı’na yapacak. Bununla birlikte, Çorum Osmancık’da 56 MW’lık 8 türbinin ve Sivas Kayalar’da 49 MW değerinde 7 türbinin kurulumu da tamamlanacak. Türbin ekipmanları, bakanlık ile imzalanan sözleşme çerçevesinde yüksek bir yerlilik oranına sahip olacak. Türkiye’de ticari anlamda satışta olan en yüksek kapasiteli, 7 MW’lık rüzgâr türbinlerinin devreye alınacağı projede; kullanılacak kule, kanat ve jeneratör dahil olmak üzere birçok ekipman Türkiye’de üretilecek. Malatya, Çorum ve Sivas illerinde kurulumu gerçekleşecek ve toplam 189 MW kurulu güce sahip olacak santrallerin 2024 yılı sonunda devreye alınması planlanıyor. Projelerin devreye girmesi ile Türkiye’de yaklaşık 380.000 hanenin elektrik tüketiminin karşılanması ve yıllık yaklaşık 370.000 ton CO2 salımının önlenmesi hedefleniyor.

2040 yılında toplam emisyonu net sıfıra indirmeyi hedefliyor

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ve Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada, geleceğe adım atarken sürdürülebilir bir geleceği garanti altına almak için kararlı olduklarını, bu kapsamda 2040 yılında, toplam emisyonu net sıfıra indirmeyi hedeflediklerini, 2030 yılında da 2022 yılına göre emisyonları yüzde 55 azaltmayı taahhüt ettiklerini dile getirmişti.

Rönesans Holding’in net sıfır emisyon yolculuğunda yenilenebilir enerji yatırımlarının çok önemli olacağını ifade eden Rönesans Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Hatem, “Bu anlaşmayla net sıfır emisyon yolculuğumuz için önemli bir adım atarken, ülkemizin rüzgar enerjisinde hedeflediği yenilenebilir kapasiteye ulaşmasında da etkin bir rol üstlenmiş olduk” dedi.

“Yeşil enerji dönüşümüne öncülük etmeyi hedefliyoruz”

“Rönesans Enerji, bugün itibarıyla bünyesinde barındırdığı 6 hidroelektrik santralı (HES) projesiyle 166 MW’lık kurulu güce sahip bulunuyor. Nordex ile anlaşmaya vardığımız bu 3 yeni projeyle toplam kurulu gücümüz 355 MW’a çıkacak. Yeni dönemde de yüzde 100 yenilenebilir enerji portföyü ile büyümeye devam ederek, Türkiye’nin en büyük 3 yeşil enerji şirketinden biri olmayı hedefliyoruz” diye konuşan Emre Hatem şu bilgileri verdi: “Dünyanın enerjide lider oyuncularından Fransız TotalEnergies ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık ile Türkiye’nin yeşil enerji dönüşümüne en etkin oyuncularından biri olma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Rönesans Enerji, yüzde 100 yeşil enerji portföyü ile büyümeye devam edecek; fosil kaynaklı hiçbir enerji üretim santrali geliştirmeyeceğiz. Türkiye Ulusal Enerji Planı’ndaki 2028 yılına kadar gerçekleştirilmesi öngörülen yeşil enerji yatırımlarının yaklaşık yüzde 7’sini TotalEnergies ile birlikte gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu yatırımlar sayesinde yılda yaklaşık 1 milyar metreküp doğalgaz ithalatının önüne geçmiş olacağımız gibi 3,5 milyon ton sera gazı emisyonundan kurtulacağız.”

“Türkiye’nin yenilenebilir enerjideki kararlılığını destekliyoruz”

Bu yeni anlaşmayla ilgili açıklama yapan Nordex Grup CSO’su Patxi Landa, “Türkiye’de pazar lideri olarak konumumuzu güçlendirmek bizim için büyük bir gurur. Türkiye’nin enerji miksinde yenilenebilir enerji kaynaklarının payını artırmaktaki kararlılığını yeni ve yüksek verimliliğe sahip ürünlerimizle desteklemekten çok mutlu olduğumuzu söylemek isterim” yorumlarını yaptı.

Nordex Avrupa Bölge CEO’su İbrahim Özarslan ise, “Rönesans Enerji ile yepyeni bir iş ilişkisine girdiğimiz için mutlu ve gururluyuz. İmza öncesinde bize gösterilen güven için de Rönesans’a çok teşekkür ediyoruz. İmzaladığımız YEKA RES-3 projeleri en yeni ürünlerimizden biri olan N163/6.X türbinimizi Türkiye pazarında yerlileştirme yolunda çok büyük önem taşımaktadır. Stratejimiz doğrultusunda daha fazla yerli üretime odaklanarak hem Türkiye pazarında sağlam olan yerimizi bir adım öteye taşımayı, hem de tedarik zincirimizi ihracat ağırlıklı bir hale getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading

Rüzgar Santralleri

Rüzgar enerjisi sektörünün dost firması Katwind Enerji

Published

on

By

İstanbul Levent’te yer alan merkez ofisi ve İzmir Bornova’da bulunan servis ofisi ve deposu ile çalışmalarını yurt genelinde ve yurt dışında sürdürmeye devam eden Katwind Enerji, 2 iple erişim ekibiyle başladığı servis yolculuğuna, tamamı IRATA ve GWO sertifikalarına sahip 24 kanat teknisyenini bünyesine katarak çalışan kapasitesini üst seviyelere çıkardı. Firma, bünyesinde bulunan biri ‘Asmus AW4.2 L’ ve diğeri ‘WPS Aer 1.1’ olmak üzere iki adet kanat tamir platformu ile Türkiye’deki en uzun kule ve kanat boylarındaki türbinlere hizmet edecek kapasiteye ulaştı.

Teknolojiyi yakından takip ederek, Mayıs ayı itibarıyla güvenilir veri analizleri ve kalite standartlarına uygun ve etkin proje takipleri için bir ERP sistemine yatırım yapan Katwind Enerji, ayrıca sektörde geri kalmamak adına kule tamir işleri için kule tamir platform yatırımı, robotik çözümler yatırımı ve sepetli vinç yatırımını da 2023 planına alarak gerekli adımları attı.

Eğitimlerine hız kesmeden devam eden, teknik eğitimler için sadece saha personeli ile kısıtlı kalmayıp, İstanbul ve İzmir ofis personelini de sektördeki teknik eğitimlere gönderen Katwind Enerji, benzer şekilde idari ve kurumsal alanlarda da tüm ekip olarak eğitimler almaya devam ediyor. Firma bu doğrultuda sağlıklı ve proaktif bir çalışan kimliğine ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’deki çalışmalarının yanı sıra şu an için Fas, Pakistan ve savaş olmasına rağmen Ukrayna’daki faaliyetlerine devam eden Katwind Enerji, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da daha fazla işverene ulaşarak iş hacmini genişletmeyi öncelikli olarak hedefliyor. Sektördeki firmaların, yatırım yapılırken inşaat esnasında proje aşamalarındaki süreçlerine dahil olarak, işlerin sağlıklı ve sorunsuz gerçekleştirilmesini sağlayan Katwind Enerji’nin servis hizmetleri özetle; kanat, nasel ve kule tamirleri; kanat, kule ve nasel bakım hizmetleri; drone detaylı bakım hizmetlerini kapsıyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için www.katwind.com web sitesini ve Katwind Enerji İnstagram hesaplarını ziyaret edebilirsiniz

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com