Nordex Grubu’ndan Polonya’da 94 MW’lık proje

Editör
Nordex Grubu’ndan Polonya’da 94 MW’lık proje

Nordex Grubu Polonya’da 94 MW’lık bir projenin kurulumu için sipariş aldı. “Pomerenia” projesi, ülkenin kuzeyinde, Sztum şehri yanında kurulacak. Nordex Grup, Litvanyalı Lietuvos Energia için 28 adet N131/2600 türbini ve 1 adet N117/3000 makinası tedarik edecek. İşlerin 2020 yazında tamamlanması öngörülüyor. Bu aynı zamanda, Polonya Nordex’in şimdiye kadar aldığı  en büyük sipariş. Sözleşme 15 yılı kapsayan birinci dereceden servis hizmetini de içeriyor.

114 ve 120 metre yüksekliklerindeki süratli rüzgarlarda, rüzgar santralinin % 40’ı aşan bir kapasite faktörüne erişmesini sağlayacak.

Nordex Grubu Avrupa Bölümü CEO’su Ilya Hartmann, konu hakkında,” Lietuvos Energija’nın bize duyduğu güveni çok takdir ediyoruz. Rüzgar santralinin büyüklüğü, mükemmel rüzgar koşulları ve verimli teknoloji sayesinde, proje Polonya’nın enerji toplamına önemli bir katkıda bulunacak. Bu kadar prestijli bir müşteriyle Polonya’daki en büyük santralimizi kurmaktan gurur duyuyoruz ve gelecekteki işbirliklerini dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap