Connect with us

ENSİA, WindEurope çatısı altında

Published

on

Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA), rüzgar enerjisinde Avrupa’nın en büyük sivil toplum örgütü olan Windurope’nin üyesi oldu. ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, “Türkiye’nin yenilenebilir ve temiz enerjide kümelenme adresi olarak Avrupa’nın en büyük yapılanmasında yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye’de yenilenebilir ve temiz enerji sektöründe faaliyet gösteren ana ve yan sanayi şirketlerini çatısı altında bulunduran Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA), rüzgar enerjisinde Avrupa’nın en büyük kümelenme merkezi olan WindEurope’un üyesi oldu. Merkezi Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan WindEurope, Avrupa genelinde rüzgar enerjisinde faaliyet gösteren 600’den fazla şirket ve sivil toplum örgütünü çatısı altında bulunduruyor. ENSİA’nın üyeliğinin WindEurope’nin 2022 yılı Genel Kurulu’nda oy birliği ile kabul edildiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, “Kurumsal üye sayısı hızla artan ve üyelerinin sağladığı istihdam 45 bin üzerine çıkan ENSİA’nın kaydettiği ivmenin, Avrupalı dostlarımızın dikkatinden kaçmaması bizleri mutlu ediyor” dedi.

“Yenilenebilir enerjide akla ilk gelen STK”

2016 yılının Temmuz ayında kurulan ENSİA’nın, “Türkiye’yi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürme” vizyonuyla yola çıktığını hatırlatan Kalaycı, geçen 6 yılda bu hedefin büyük ölçüde başarıldığını söyledi. Derneğin kurumsal, bireysel ve akademik üye yapısının; Türkiye’de alanlarında en yetkin şirketler ve iş insanlarından oluştuğuna dikkat çeken Alper Kalaycı, şu değerlendirmeyi yaptı: “Tüm üyelerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın büyük emeği ve özverisi sonucunda bugün ENSİA; yenilenebilir ve temiz enerji denilince akla ilk gelen, görüşleri dikkatle dinlenen, kamu otoritelerine yapıcı ve uygulanabilir öneriler sunan, aynı şekilde sektörün sorunlarını dile getiren, her siyasi görüşe ve yapıya eşit uzaklıkta ve yakınlıkta durmayı hassasiyetle gözeten bir kurumsal birikime ulaşmıştır. Bu başarımızı rüzgar enerjisinde Avrupa’nın en büyük kümelenme adresi olan WindEurope çatısı altında sürdüreceğimizi de ifade etmek istiyorum.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com