Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Group, Brezilya’dan 59 MW sipariş aldı

Published

on

Nordex Group, Brezilya’dan AW132 / 3465 türbinleri için bir sipariş daha aldı. Üretici, 58.8 MW Ventos Serra do Mel 4 (VSM4) rüzgar santrali için düzenli müşterisi Voltalia Brasil’e 17 türbin tedarik edecek. Sipariş ayrıca türbinlerin 15 yıllık bir sürede servis ve bakımı için bir anlaşması da içeriyor.

Nordex Group STK’sı Patxi Landa düşüncelerini, “Voltalia’nın bize tekrar güven duymasından çok memnunuz” şeklinde ifade etti. 2013 yılında Nordex Group ilk türbinlerini Voltalia’nın Brezilya projelerinden birine teslim etti ve bugün şirket için yaklaşık 400 MW’lık servis ve bakım sorumluluğunu da üstlendi.

VSM 4 rüzgar çiftliği, Rio Grande do Norte eyaletinde, Brezilya’nın kuzeydoğusundaki Serra do Mel şehrine yakın Voltalia’nın Serra Branca Kümesi’nde inşa edilecek.

Nordex Group, VSM 4 için 17 türbini, Areia Branca, Rio Grande do Norte’deki yerel fabrikasının ürettiği 120 metrelik beton kulelere kuracak. Projenin maksimum yerel içerik içermesini sağlamak için Nordex Group, Bahia’daki Simões Filho’daki fabrikasında gövdelerin üretimini yapacak ve Brezilya’dan rotor bıçakları satın alacak.

VSM 4 kurulum çalışmalarının 2020’de başlaması ve santrallerin 2021 baharında devreye tam olarak alınması planlanmaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com