Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex, Finlandiya’daki tesise 7 adet N149 türbini tedarik edecek

Published

on

Nordex Group, Alman rüzgar enerjisi geliştiricisi Energiequelle’den Finlandiya’daki tesiste kullanılmak üzere 7 adet N149 / 4.0-4.5 türbin tedariği ve montajı için sipariş aldı. Proje ayrıca 25 yılı kapsayan bir öncelikli hizmet sözleşmesi de içeriyor.

Maksimum çalışma modu 4.280kW olan türbinlere sahip 29.96 MW “Konttisuo” rüzgar santrali, Güney Ostrobothnia ve Orta Finlandiya sınırında, Soini’nin yaklaşık 20 kilometre güneydoğusunda inşa edilecek. Türbinlerin montajı ve şebeke bağlantısı 2021’de gerçekleştirilecek.

Nordex Group, bileşenlerin Nordex Buzlanma Önleme Sistemini de içeren soğuk iklim versiyonlarını tedarik edecek. Bu sistemin enerji tasarruflu ısıtması, türbinlerin rotor kanatlarında buz birikmesini önlüyor. Bu da Buzlanma Önleme Sistemi çalışırken türbinlerin durma ya da yavaşlama gereksinimlerini ortadan kaldırdığı için, sistem bulunmayan türbinlere kıyasla buzlanmadan kaynaklı verim kayıplarını önemli ölçüde azaltıyor.

Energiequelle Ülke Müdürü Nils Borstelmann, “Konttisuo projemizde Nordex’in teknolojik gelişmişliğinden ve Finlandiya piyasasındaki geniş deneyiminden faydalanabildiğimiz için mutluyuz ve N149 ile projemizde optimum türbin tipini seçtiğimize inanıyoruz” dedi.

Nordex Group CSO’su Patxi Landa ise şunları ifade etti: “Rüzgar sektöründe büyük deneyime sahip bir müşteri olan Energiequelle ile çalışmaya başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje, soğuk iklim ve buzlanma önleme çözümlerine sahip, kendini kanıtlamış, deneyimli bir türbin tedarikçisi olarak İskandinavya’daki konumumuzu bir kez daha destekleyecektir.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com