Connect with us

Sektör Haberleri

İş Dünyası Paydaşları Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Sektörü İçin Bir Araya Geldi!

Published

on

BEST For Energy 2.Tematik Odak Grup Toplantısı

Temiz enerji ve temiz teknoloji sektörünün rekabetçi ve yenilikçi ürünlerle katma değer yaratan ve yeni yeşil işlerle daha çok istihdam üreten bir sektöre dönüşmesini amaçlayan BEST For Energy Projesi’nde, Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Kümesi için strateji geliştirme aşamasına geçildi.

Stratejiye katkı sağlaması amacı ile düzenlenecek 6 adet odak grup toplantısının ikincisi  ““İş Dünyasının Geleceğini Planlama – Yeni Dönemde Ticaret ve Yatırım” teması ile 08 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya İzmir Kalkınma Ajansı, Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası , İzmir Ticaret Borsası, Yazılım ve Bilişim Sanayicileri Kümelenme Derneği, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği, Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Denizüstü Rüzgar Enerjisi Derneği, Çevreci Enerji Derneği ve BİYOGAZDER paydaşları katıldı.

Toplantıda yeni dönemde kuruluşların gelecek planları; iklim değişikliği ve Yeşil Mutabakat’ın, şirketlerin rekabet gücünü ve Avrupa’ya ihracatlarını nasıl etkileyeceği; katılımcı kuruluşların temiz enerji konusunda üyelerine sunacakları hizmetler ve bu hizmetleri nasıl finanse edecekleri başlıklarında tartışma oturumları gerçekleştirildi.

İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü H.İ.Murat ÇELİK, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, temiz enerji ve temiz teknoloji sektöründe faaliyet gösteren firmaların rekabet gücünün artırılması için gerçekleştirilecek faaliyetlerde odalar, birlikler ve sektörel STK’ların vazgeçilmez paydaşlar olduğunu belirterek; İzmir Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Küme Stratejisi’nde yer alacak bir çok faaliyetin bu kurumların sorumluluğunda gerçekleştirilebileceğini belirtti.

BEST For Energy Projesi kapsamında düzenlenecek olan odak grup toplantılarının üçüncüsü 24 Mart 2022 tarihinde “İzmir’in Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Ekosistemi’ni Nasıl Geliştirebiliriz?’’ teması ile gerçekleştirilecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com