Connect with us

Vestas, ABD’de Steelhead Americas projesinde 250 MW kapasitede satış yaptı

Published

on

Vestas ABD Steelhead Projesi

İsmi açıklanmayan bir müşteri, Vestas’ın Kuzey Amerika kolu Steelhead Americas’ın 250 MW kapasitedeki projesini satın aldı. Bu anlaşma, Vestas’ın ülkedeki yenilenebilir enerji gelişimindeki büyümesi bakımından bir dönüm noktasını oluşturuyor.

Steelhead Americas, Kuzey Amerika’da 3 GW kapasitede üretim hattını barındıran, tamamına Vestas’ın sahip olduğu, yenilenebilir enerji varlıklarının gelecekteki büyümesine imkan tanımayı hedefleyen bir branş olarak faaliyet gösteriyor.

ABD’deki proje, 59 adet 4.2 MW’lık V150 ve 1 adet, 2.2 MW modunda çalışan 2.0 MW’lık V110 türbin barındıracak. 2019’da projenin devrinden sonra Steelhead Americas, izin, arazi tahsisi, inşaat tasarımı ve BOP sözleşmesi seçimi dahil olmak üzere tüm işlemleri kapsayan, müşteriye inşaat ve kurulum açısından hazır bir santral bırakacak şekilde çalıştı.

Vestas Americas Geliştirme Yöneticisi Chris Rogers, “Geliştirme hattımızı büyütme yönünde çalışmalarımızı sürdürürken, yenilenebilir enerji piyasasının küresel liderlerinden birine 4.2 MW’lık V150 gibi türbinlerle inşaatı hazır bir proje sağlamış olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Vestas türbinlerin tedariğini, ulaştırmasını ve devreye alınmasını gerçekleştirmesinin yanında Aktif Üretim Yönetimi 5000 servis anlaşmasını da sağlıyor. Bu da projenin performansının en uygun duruma getirilmesini garanti altına alıyor. Türbin siparişleri 2022’nin ilk çeyreğinde teslim edilecek; 2022 sonunda da devreye alınmaları bekleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com