Connect with us

Genel

Enerji verimliliğinde farkındalık yaratacak sektör bileşenleri CNR’de buluşuyor

Yayın tarihi:

-

 

Türkiye’nin 2023 enerji sektörü hedeflerinin gerçekleştirebilmesi için ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör, finans kuruluşları ve akademik kurumları bir araya getirecek “CNR ENERGY İSTANBUL-Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansı” 19 Mart 2015 tarihinde başlıyor.

 

Ak Enerji, Zorlu Enerji,Turkas gibi firmaların üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katılım göstereceğifuar ve konferans, 8 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.

 

Enerji sektöründe ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör,finans kuruluşları ve akademik kurumlarını bir araya getirmek üzereprojelendirilen “CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar veKonferansı”na geri sayım başladı. CNR Holding kuruluşlarından İstanbulFuarcılık A.Ş. organizasyonuyla yapılacak fuar, 19-21 Mart 2015 tarihleriarasında CNR EXPO Yeşilköy’de organize edilecek. Enerji kaynaklarının etkin veverimli kullanımı için toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan CNR Energyİstanbul Fuarı ve Konferansı 50’nin üzerinde firmanın katılımı ilegerçekleştirilecek.

 

En yeni teknolojive tasarımlar

Enerji verimliliğinde 2023 yılı planları başında gelenyüzde 20’lik iyileşme hedefi için kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisindeçalışmalarını sürdürüyor. CNR ENERGY İSTANBUL Fuarı, bu hedefin tanıtılmasındaen önemli platformlardan biri haline gelme amacıyla düzenlenecek. 8 binmetrekare alanda gerçekleştirilecek fuar ve konferansta en yeni teknoloji iledonatılmış ürün ve tasarımlar sergilenecek. Ak Enerji, Zorlu Enerji, Turkas gibi firmaların üstdüzey yöneticileri de fuar ve konferansta yer alacak. Türkiye’nin en yeni enerjiplatformu olmayı hedefleyen fuar ve konferansta, enerji verimliliğiniiçeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji verimliliğistratejileri, uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler,kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri tarafından masayayatırılacak.

 

CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuarve Konferansının açılış konuşmacıları arasında Enerji ve Tabii KaynaklarBakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, İstanbul Sanayi Odası(İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yer alacak. Bilim insanları, kamu,özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden MakineMühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkan Oğuz Türkyılmaz, İETT GenelMüdürü Mümin Kahveci, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muhammed Garip ve TEDAŞPerformans Yönetimi Dairesi Başkanı İrfan Doğan da açılışta yerlerini alacakisimler arasında. Fuarda sektördeki tüm yenilikler ziyaretçiler ile paylaşacak.

CNR ENERGY İSTANBUL

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com