Enerji verimliliğinde farkındalık yaratacak sektör bileşenleri CNR’de buluşuyor

Anı Nil DEMİRBAĞ
Enerji verimliliğinde farkındalık yaratacak sektör bileşenleri CNR’de buluşuyor

Türkiye’nin 2023 enerji sektörü hedeflerinin gerçekleştirebilmesi için ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör, finans kuruluşları ve akademik kurumları bir araya getirecek “CNR ENERGY İSTANBUL-Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansı” 19 Mart 2015 tarihinde başlıyor.

Ak Enerji, Zorlu Enerji,Turkas gibi firmaların üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katılım göstereceğifuar ve konferans, 8 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.

Enerji sektöründe ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör,finans kuruluşları ve akademik kurumlarını bir araya getirmek üzereprojelendirilen “CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar veKonferansı”na geri sayım başladı. CNR Holding kuruluşlarından İstanbulFuarcılık A.Ş. organizasyonuyla yapılacak fuar, 19-21 Mart 2015 tarihleriarasında CNR EXPO Yeşilköy’de organize edilecek. Enerji kaynaklarının etkin veverimli kullanımı için toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan CNR Energyİstanbul Fuarı ve Konferansı 50’nin üzerinde firmanın katılımı ilegerçekleştirilecek.

 

En yeni teknolojive tasarımlar

Enerji verimliliğinde 2023 yılı planları başında gelenyüzde 20’lik iyileşme hedefi için kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisindeçalışmalarını sürdürüyor. CNR ENERGY İSTANBUL Fuarı, bu hedefin tanıtılmasındaen önemli platformlardan biri haline gelme amacıyla düzenlenecek. 8 binmetrekare alanda gerçekleştirilecek fuar ve konferansta en yeni teknoloji iledonatılmış ürün ve tasarımlar sergilenecek. Ak Enerji, Zorlu Enerji, Turkas gibi firmaların üstdüzey yöneticileri de fuar ve konferansta yer alacak. Türkiye’nin en yeni enerjiplatformu olmayı hedefleyen fuar ve konferansta, enerji verimliliğiniiçeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji verimliliğistratejileri, uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler,kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri tarafından masayayatırılacak.

 

CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuarve Konferansının açılış konuşmacıları arasında Enerji ve Tabii KaynaklarBakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, İstanbul Sanayi Odası(İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yer alacak. Bilim insanları, kamu,özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden MakineMühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkan Oğuz Türkyılmaz, İETT GenelMüdürü Mümin Kahveci, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muhammed Garip ve TEDAŞPerformans Yönetimi Dairesi Başkanı İrfan Doğan da açılışta yerlerini alacakisimler arasında. Fuarda sektördeki tüm yenilikler ziyaretçiler ile paylaşacak.

CNR ENERGY İSTANBUL

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap