Connect with us

Genel

Barlovento Recursos Naturales, rüzgar ve güneş enerjisi alanlarında servis vermek üzere INORES ile anlaşmaya vardı.

Yayın tarihi:

-

 

Barlovento Recursos Naturales, rüzgar ve güneş enerjisi alanlarında servis vermek üzere INORES ile anlaşmaya vardı.

Barlovento 50’den fazla ülkede gerçekleştirmiş olduğu yenilenebilir enerji projelerinde kapsamlı tecrübeye sahip bir firma. INORES ise Türkiye’deki yenilenebilir enerji endüstrisi hakkında derin bilgi ve birikime sahip. İki şirket de Türkiye’de farklı rüzgar ve solar enerji projelerinde yer almışlar. Bu anlaşma Barlovento’ya ve INORES’e yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi, kurulumu ve işletmesi sırasında danışmanlık, mühendislik, teknik değerlendirme ve testler gibi geniş bir yelpazede hizmetler sunmasına olanak sağlamaktadır.

 

Türkiye’de 2023’e kadar yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjinin toplam üretilen enerjinin %30’una ulaşması öncelikli konu olarak Türk hükümeti tarafından görülmektedir.

 

Türkiye’deki enerji endüstrisi, yatırımı teşvik eden yasaların yürülüğe girmesi ve talepteki güçlü yükseliş ile birlikte, giderek daha aktif ve rekabetçi bir yapıya girmekte ve giderek artan sayıda yatırımcıyı çekmektedir. 2014 sonunda Türkiye’nin kurulu rüzgar gücü kapasitesi 3763 MW’tır. 2015 yılı Temmuz’unda 4192 MW’a ulaşmıştır.

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 için yapılan planlar rüzgar enerjisi endüstrisi için de önemli hedefler içermektedir:

 

•Toplam kurulu gücün 125 GW’a çıkarılması

•Yenilenebilir enerji üretiminin toplam üretimdeki payının %30’a çıkarılması

•Hidrolik enerji kullanımının maksimize edilmesi (34.000 MW)

•Kurulu rüzgar gücü kapasitesinin 20.000 MW’a çıkarılması

•1.000 MW’lık jeotermal enerji ve 5.000 MW’lık solar enerji santrallerinin kurulması

•İletim şebekesinin 60.717 km’ye kadar çıkarılması

•158.460 MVA’lık elektrik dağıtım ünitesi kapasitesine ulaşılması

•Akıllı şebekelerin yaygınlaştırılması

•Doğalgaz depolama kapasitesinin 5.000 milyon m3’e kadar çıkarılması

•2 nükleer santralin 2023 yılına kadar faaliyete geçmesi için inşası ve 3.’ünün de planlanması

 

Türkiye’deki yatırım fırsatları dikkate değer durumdadır ve bu anlaşmayla Barlovento ve INORES müşterilerine projelerine daha da yakından geniş kapsamlı kaliteli hizmetler sunmayı hedeflemekte.

 

 

 İNGİLİZCESİ;

BARLOVENTO and INORES Start Collobration To Provide Specialized Renewable Energy Engineering Services In Turkey

Barlovento Recursos Naturales has reached an agreement with Turkish company INORES in order to render its services in the areas of wind and solar energy.

Barlovento has a wide experience in renewable energy projects in more than 50 countries. On the other side, Inores has an in-depth knowledge of the renewable industry in Turkey. Both companies have taken part in different wind and solar projects in Turkey. This agreement will allow Barlovento and Inores to offer a wide range of services during the development, construction and exploitation of renewable projects: consultancy, engineering, due diligence, tests, etc.   

The Turkish Government has established the priority to increase the energy production from renewable sources up to 30% of the total generated energy in the country by 2023.

The Turkish power industry, following the implementation of laws favorable to the investment and the strong increase of the demand, is becoming more active and competitive and is attracting a growing number of investors. At the end of 2014, Turkey had installed 3763 MW of wind energy. The installed capcity as been reach to 4192 MW in July 2015.

The Turkish ambitious plan for 2023, centennial of the foundation of the Republic, includes important goals for the wind industry:

•Raise the total installed power up to 125 GW.

•Increase the weight of renewable energies up to 30 per cent.

•Maximize the use of hydraulic energy (34.000 MW).

•Increase the installed wind power capacity up to 20.000 MW.

•Install electric plants to provide 1.000 MW of geothermal energy and 5.000 MW of solar energy.  

•Expand the transmission grid up to 60.717 km.

•Reach an energy distribution capacity of 158.460 MVA.

•Extend the use of smart grids.

•Raise the natural gas storing capacity as far as 5.000 million of m3.

•Construction of 2 nuclear plants started and aimed the start operation till 2023, Evaluating the third plant.

Investment opportunities are remarkable, and with this agreement, Barlovento and Inores expect providing their clients a quality service even closer to their projects.

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com