Connect with us

Genel

Barlovento Recursos Naturales, rüzgar ve güneş enerjisi alanlarında servis vermek üzere INORES ile anlaşmaya vardı.

Yayın tarihi:

-

 

Barlovento Recursos Naturales, rüzgar ve güneş enerjisi alanlarında servis vermek üzere INORES ile anlaşmaya vardı.

Barlovento 50’den fazla ülkede gerçekleştirmiş olduğu yenilenebilir enerji projelerinde kapsamlı tecrübeye sahip bir firma. INORES ise Türkiye’deki yenilenebilir enerji endüstrisi hakkında derin bilgi ve birikime sahip. İki şirket de Türkiye’de farklı rüzgar ve solar enerji projelerinde yer almışlar. Bu anlaşma Barlovento’ya ve INORES’e yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi, kurulumu ve işletmesi sırasında danışmanlık, mühendislik, teknik değerlendirme ve testler gibi geniş bir yelpazede hizmetler sunmasına olanak sağlamaktadır.

 

Türkiye’de 2023’e kadar yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjinin toplam üretilen enerjinin %30’una ulaşması öncelikli konu olarak Türk hükümeti tarafından görülmektedir.

 

Türkiye’deki enerji endüstrisi, yatırımı teşvik eden yasaların yürülüğe girmesi ve talepteki güçlü yükseliş ile birlikte, giderek daha aktif ve rekabetçi bir yapıya girmekte ve giderek artan sayıda yatırımcıyı çekmektedir. 2014 sonunda Türkiye’nin kurulu rüzgar gücü kapasitesi 3763 MW’tır. 2015 yılı Temmuz’unda 4192 MW’a ulaşmıştır.

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 için yapılan planlar rüzgar enerjisi endüstrisi için de önemli hedefler içermektedir:

 

•Toplam kurulu gücün 125 GW’a çıkarılması

•Yenilenebilir enerji üretiminin toplam üretimdeki payının %30’a çıkarılması

•Hidrolik enerji kullanımının maksimize edilmesi (34.000 MW)

•Kurulu rüzgar gücü kapasitesinin 20.000 MW’a çıkarılması

•1.000 MW’lık jeotermal enerji ve 5.000 MW’lık solar enerji santrallerinin kurulması

•İletim şebekesinin 60.717 km’ye kadar çıkarılması

•158.460 MVA’lık elektrik dağıtım ünitesi kapasitesine ulaşılması

•Akıllı şebekelerin yaygınlaştırılması

•Doğalgaz depolama kapasitesinin 5.000 milyon m3’e kadar çıkarılması

•2 nükleer santralin 2023 yılına kadar faaliyete geçmesi için inşası ve 3.’ünün de planlanması

 

Türkiye’deki yatırım fırsatları dikkate değer durumdadır ve bu anlaşmayla Barlovento ve INORES müşterilerine projelerine daha da yakından geniş kapsamlı kaliteli hizmetler sunmayı hedeflemekte.

 

 

 İNGİLİZCESİ;

BARLOVENTO and INORES Start Collobration To Provide Specialized Renewable Energy Engineering Services In Turkey

Barlovento Recursos Naturales has reached an agreement with Turkish company INORES in order to render its services in the areas of wind and solar energy.

Barlovento has a wide experience in renewable energy projects in more than 50 countries. On the other side, Inores has an in-depth knowledge of the renewable industry in Turkey. Both companies have taken part in different wind and solar projects in Turkey. This agreement will allow Barlovento and Inores to offer a wide range of services during the development, construction and exploitation of renewable projects: consultancy, engineering, due diligence, tests, etc.   

The Turkish Government has established the priority to increase the energy production from renewable sources up to 30% of the total generated energy in the country by 2023.

The Turkish power industry, following the implementation of laws favorable to the investment and the strong increase of the demand, is becoming more active and competitive and is attracting a growing number of investors. At the end of 2014, Turkey had installed 3763 MW of wind energy. The installed capcity as been reach to 4192 MW in July 2015.

The Turkish ambitious plan for 2023, centennial of the foundation of the Republic, includes important goals for the wind industry:

•Raise the total installed power up to 125 GW.

•Increase the weight of renewable energies up to 30 per cent.

•Maximize the use of hydraulic energy (34.000 MW).

•Increase the installed wind power capacity up to 20.000 MW.

•Install electric plants to provide 1.000 MW of geothermal energy and 5.000 MW of solar energy.  

•Expand the transmission grid up to 60.717 km.

•Reach an energy distribution capacity of 158.460 MVA.

•Extend the use of smart grids.

•Raise the natural gas storing capacity as far as 5.000 million of m3.

•Construction of 2 nuclear plants started and aimed the start operation till 2023, Evaluating the third plant.

Investment opportunities are remarkable, and with this agreement, Barlovento and Inores expect providing their clients a quality service even closer to their projects.

Genel

SÜT-D’den Dünya Temizlik Günü Çağrısı

Yayın tarihi:

-

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, 19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

 19 Eylül Dünya Temizlik Günü, daha temiz ve sağlıklı bir gezegen için atık toplanmasının, yaygın bilinç yaratılmasının hedeflendiği 180 ülkeyi birleştiren küresel sivil hareketlerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl, pandemide riskleri en aza indirerek temizlik için “Haydi Yapalım, Dijital Atıkları Temizleyelim ve Doğayı Koruyalım” diyen Let’s Do It Dünya Vakfı’nın sivil eylemi başlattığını belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “SÜT-D olarak Let’s Do It Türkiye’nin dijital temizlik hareketine katılacağız ve yeşil gücümüzü ülkemizin dijital karbon ayak izini düşürmek için ortaya koyacağız dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu

Gördüğümüz ve görmediğimiz atıklarımız mühim

Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Evimizde, okulumuzda, işimizde, yolda, tarlada, ormanda, dağda, denizde, gölde, nehirde, yaşarken, uğraş verirken, gezip eğlenirken hep atığımız çıkar. Kâğıt, plastik, ahşap, cam, metal, atık bitkisel yağ, ömrünü tamamlamış madeni yağ, lastik, akü ve elektrikli-elektronik eşya (e-atık) gibi. Geri dönüştürülebilir atıklarımızı görürüz. Hepsinin ulusal servet olarak atık sektörümüzde işlenip katma değer kazanması için duyarlı yurttaş katkımız mühim. Bir de görmediğimiz dijital atıklarımız var. Teknoloji kullanırken bilgisayarımız, dizüstü bilgisayarımız, akıllı telefonumuz var. Bu harika sayısal dünyamızda, dijital evimizde bize özel dosya, fotoğraf, oyun, videolar, yedekleri, e-posta kutumuz, kullandığımız ve kullanmadığımız dosyalar ve uygulamalar var. Dijital eğitim var. Bize hizmet sunan kablolu-kablosuz erişim ağları, dijital veri merkezleri-sunucular, dijital telefon santralleri, e-alışveriş siteleri, e-bankacılık da var. Her yerde, çevrimiçi yaşamda dijital atığa neden oluyoruz” dedi.

Dijital Evimizde Karbon Ayak İzimizi Düşürerek Doğamızı, İklimimizi Koruyalım

Dijital evimizde, internet kullanırken ve cihazlarımızda elektrik tüketiyoruz. Bu tüketimle küresel sıcaklık artışına, iklim değişimine neden olan sera gazları salınıyor. Bir internet araması yaptığımızda, e-posta yolladığımızda bizler küçük bir elektrik tüketimiyle karbon ayak izi yapıyoruz. Ancak veri merkezleri, akıllı sunucular enerji yoğun hizmet sunarak yüksek elektrik tüketimi ile yüksek karbon ayak izi yapıyorlar diyen Prof. Karaosmanoğlu, “4,1 milyar insan, dünya nüfusunun %53,6’sı internet kullanıyor.Lancaster Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mike Hazas’ın değerlendirmesine göre, küresel sera gazı salımlarının %3,7’sinden dijital yaşam sorumlu. Bu miktarın havayolu taşımacığı küresel sera gazı salımlarına eşit olduğunu belirten Dr. Hazas, sera gazı salımların 2025 yılında iki misli artacağını ön görüyor. Sonuç, çevrimiçi gezinmenin, çalışmanın, enerji tüketiminin kesemize akçeli, yüksek karbon ayak iziyle gezegenimize iklim değişimi bedeli yüksek demek. Dijital evimizi mutlaka temizlemek gerekli demek” bilgisini verdi.

Dijital Temizlik Hareketine Katılalım

Prof. Karaosmanoğlu dijital atıklarımızı silerek temizleme, e-posta kutularımızı ve dosyalarımızı düzenleme gereği vurgusu yaparak, depolama alanı, hız, zaman ve düzen kazanarak dijital evimizde, çevrimiçi başarılı olmak için Dijital Temizlik Hareketine Katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com